Zdravé a štíhle telo s rýchlym metabolizmom

Ak máte pocit, že sa len pozriete na čokoládu alebo na rožok a hneď sa vám ukladá na bokoch či bruchu, chce to zrýchliť metabolizmus. On je totiž metabolizmus zložitý systém vnútorného fungovania tela. Metabolizmus nesúvisí len s chudnutím, ale ide o to, ako dobre vaše telo trávi a mení potravinu na použiteľné zložky. Dodá telu energiu a zaistí funkciu mozgu, srdci a všetkým orgánom. Dobrý alebo rýchly metabolizmus znamená, že vaše telo pracuje, ako má.Buď ste vyhrali obrovskú genetickú lotériu, alebo musíte metabolizmu trochu pomôcť.

Dostatok proteínov či bielkovín

Mäso, ryby, vajcia, listová zelenina, semienka a orechy zaručí dostatok bielkovín. Metabolizmus bude pracovať tak, ako má. Dajte vášmu telu správne palivo a ono sa vám odvďačí. Potraviny obsahujúce železo, vitamín D a omega-3 mastné kyseliny, sú zložky, ktoré sú pre telo a jeho fungovanie prospešné. Vyšší príjem bielkovín a šport znamená nárast svalovej hmoty, vďaka ktorej bude metabolizmus oveľa rýchlejší. Bielkoviny môžu byť vo forme steaku, strukovín aj tofu.Pro správne fungovanie metabolizmu je šport nevyhnutný. Je dobrý aj pre dobré trávenie, vypotíte sa, zbavíte sa toxínov, a ak aj posilňujete, svalová hmota napomáha k rýchlejšiemu metabolizmu. Vhodný tréningový plán je cvičenie HIIT. Rýchle, efektívne, spaľuje tuky a drží aj buduje svalovú hmotu. Metabolizmus pracuje v zrýchlenom tempe až po dobu 8 hodín po cvičení.

Žuť pomaly a nedať hladu šancu

Metabolizmus je možné urýchliť žuvaním, ktoré je nevyhnutné pre optimálne trávenie, celkové zdravie a zdravý, rýchly metabolizmus. Mozgu trvá 20 minút, než si uvedomí, že je brucho plné, preto si ušetríte veľa zbytočných kalorií.Hladu nikdy nedajte šancu a nečakajte na to, až váš žalúdok bude kričať veľkým hladom. Telo začne myslieť, že hladujete, snaží sa kalórie uchovať a nepáli je. To je dôvod, prečo väčšina diét, zameraných na kalorický deficit nefunguje a dostaví sa jojo efekt. Pokojne si dajte medzi jedlami desiatu, pár orechov, nesolených mandlí, kus ovocia, zeleniny ešte predtým, než sa poriadne najete. Zaraďte protizápalové potraviny, ako sú paradajky, špenát, mandle a jahody. Infračervené sauny spáli asi 250 kalórií za hodinu a pomáhajú telu odplaviť chemikálie a toxíny, ktoré často prebytočnú váhu držia.