Malá postava? Ako ju opticky predĺžite?

Nie každému je nadelené mať postavu ako žirafa. Tiež sa vám stáva, že sa snažíte voliť šatník tak, aby ste neboli ešte menší? Pozrite sa na tipy, ako si štýlovo postavu predĺžiť.

Dovolíte si to?

Aby ste si predĺžili postavu, existuje niekoľko základných tipov. Pre tých prvých z nich ale budete potrebovať odvahu. Nebojíte sa ukázať svoju ženskosť? Nerobí vám problémy si urobiť radosť krásnym oblečením? Vydajte sa na nákupy a prineste si dve zaručené góly: topánky na podpätku a mini.

Minisukne u každej ženy, bez rozdielu veku a typu postavy, vždy predĺžia postavu. Nemusíte sa teda príliš snažiť. Stačí použiť tú správnu dĺžku sukne! Keď k tomu pridáte aj topánky na podpätku, máte vyhrané. Vaša postava sa skutočne predĺži až o niekoľko príjemných centimetrov.

Akcent oblasti pasu a dekolt

Vyššie spomínané prvky sa síce postarajú o najväčší výsledok, ale mnohokrát by sme si priali niečo menej výrazné. Stále existuje množstvo možností, po ktorých môžete siahnuť. Postačí vám úplne obyčajný opasok. Ten by sa mal stať vašou povinnou výbavou. Práve zvýraznenie oblasti pása sa považuje za základ pre optické predĺženie postavy. Odporúča sa tiež nosiť výstrih a ukázať dekolt. Kúsok odhalenej kože opticky predĺži oblasť krku. Vy si tak opäť pridáte centimetre do výšky.

Pozdĺžne pruhy a rovnaká farba topánok

Aj potlač oblečenia sa môže postarať o to, aby ste sa vytiahli do výšky. Napríklad pozdĺžne pruhy sú osvedčený trik, s ktorým môžete vyjsť do dnešného dňa s úsmevom aj vy.

Nemáte v pláne si v blízkej dobe nič prúžkovaného kupovať? Dajte sa aspoň do základného postupu, ktorý poznajú všetky ženy nevysokého vzrastu. Topánky a nohavice zlaďte do rovnakej farby a snažte sa, aby pôsobili jednoliato.

Opticky predĺžiť postavu vám pomôžu aj empírové strihy odevov. Spoľahnúť sa môžete aj na vypasované šaty.