Kúpte si podľa vzoru svojej babičky komodu do spálne

V spálni sa chcete cítiť príjemne, aby ste si oddýchli. Aj keď sú jej najdôležitejšou súčasťou postele, neodmysliteľným doplnkom sú tiež najrôznejšie úložné priestory, ktoré môžu tvoriť komody.

Výber závisí od priestoru

Aké komody do spálne vybrať, závisí predovšetkým na priestorových možnostiach spálne.

V prípade veľkej spálne sa nemusíte obávať umiestniť sem aj masívnejšie väčší kus nábytku, ktorý môže tvoriť akúsi dominantu a protipól k posteliam. Keď je ale súčasťou bytu iba menšie ložnička, nezostane vám, ako hľadať úspornejšie a menšie komodu. Musíte vždy rešpektovať priestor, ktorý máte. Počítajte s tým, že je vždy potrebné nechať okolo nábytku dostatočnú uličku na prechádzanie.

Delené zásuvky sú najpraktickejšie

Dôraz musíte klásť na praktickosť tohto kúsku nábytku. Lepšie sú komody s kombináciou rôznych zásuviek, než s dvierkami a policami vo vnútri, pretože pri otváraní zaberajú menej priestoru. Zásuvky, do ktorých budete ukladať posteľná bielizeň, osobné bielizeň, oblečenie, by mali byť dostatočne hlboké. Najvyššie delené, aby ste o ich obsahu mali dokonalý prehľad a vždy vedeli kam siahnuť.

Doplnok osobitého štýlu

Komoda by tiež mala doplniť osobitý štýl vašej spálne. Možno nechcete drevený masív s jeho typickým vzhľadom a omakom. Uspokojíte sa s lacnejšími, avšak aj tak dosť kvalitnými materiály ako napríklad drevotrieska či lamino, ktoré sa pre výrobu komôd užívajú najčastejšie. Budete mať na výber z radu rôznych dekorov. Napríklad môže predná plocha komody imitovať bielenej drevo aj s letokruhy.

V prípade potreby môžete komodu aj dotvoriť

Ak sa vám napriek tomu nepodarí nájsť kúsok, ktorý by úplne dokonale ladil s interiérom, kúpte neutrálnejšie komodu, napríklad s bielou hladkou plochou. Môžete si ju potom zvonku sami dekorovať vhodným náterom alebo samolepiacimi tapetami. Tým ju prispôsobíte vašej spálni.