Vytiahnite klobúky a pásky!

Opäť je po teplom počasí a opäť prichádza poväčšine chlad a daždivé počasie. Presne v tomto duchu sa nesie ročné obdobie menom jeseň. Pre mnoho z nás je to obdobie, ktoré by sme určite zo štvorice ihneď vypustili. Avšak vtedy, keď sa do Českej republiky dostal s veľkou obľubou americký sviatok Halloween, sa jedná o obdobie, na ktoré sa teší najmä deti. Teda hlavne tie mladšie, ktorým ešte škola tak moc nevadí. Pokiaľ máte doma teenagera, ten pôjde do školy prvý septembrový deň úplne s nechuťou. Tá ho neopustí ani počas nasledujúcich desiatich mesiacov, ktoré bude tráviť práve v školských laviciach.

Pre ženy sa jedná však o obdobie, ktoré v sebe prináša samozrejme tiež najrôznejšie novinky zo sveta módy. Mnoho noviniek však stíha rýchly spád, a to žena už pri kúpe pozná. Už teraz sa ženy väčšinou sústredili na to, aby si vyberali absolútne neodolateľné kúsky, ktoré sa budú radiť k tým nadčasovým. To sa im aj podarilo, pretože väčšina zo žien má doma určite skvelý klobúk alebo tenký pásik. Toto sú totiž dva hlavné doplnky, bez ktorých sa v žiadnom mesiaci ročného obdobia zvaného jeseň nezaobídete.

Pásky iba bez aplikácií, klobúky v akomkoľvek prevedení

U pásikov si však musíte dať pri výbere veľký pozor. Vyhnite sa totiž takým, ktoré majú veľkú sponu alebo sú potrebné moc hrubé a navyše ešte vysadené najrôznejšími zdobnými aplikáciami, ktoré nepôsobia vôbec pekne, ale naopak len veľmi gýčovito a lacno. Pásky sú teraz veľmi moderné iba v tenkom prevedení, kde dominuje len pekná takmer neviditeľná sponka pri zapínaní alebo kde je to najkrajší práve obyčajné jednoduché zapínanie, ako ho všetci obvykle poznáme.

Čo sa týka klobúkov, tie sú povolené v akomkoľvek prevedení. Či už sú malé, veľké, kovbojské alebo typu od Michaela Jacksona, všetky sú super, ale ich musíte dobre kombinovať. Nie je dobré, keď k luxusnému kabátu zvolíte bundu bomber. To isté platí, ak budete mať pekný kabát a ešte lepšie luxusnejší topánky a zvolíte k nim všedný slamený klobúk. Dbajte na to, ako daný kúsok vyzerá so zvyškom looku. Zamerajte sa na každý detail, pretože práve ten následne pokazí celý váš dobre myslený, ale zle vykonaný vzhľad.