S formálnostťou ústrety prvým jarným dňom

Prvé jarné dni sa často nesú v duchu značného oteplenie cez deň, ale stále chladných rán. Na bundy býva často už trošku horúco, preto väčšina z nás zo svojich domácností vychádza len v mikine, svetri alebo saku. Radšej sa ráno bude trošku zmrz, než aby sme museli potom popoludní ťahať svoj teplý kabát v rukách.

Vychádzať z domu bez kabáta ale má aj svoje nevýhody. Musíte byť „in“ aj keď idete napríklad len nakúpiť. S kabátom ľudia nevidia, čo máte pod tým, preto si pokojne môžete vyjsť von aj v pyžame. Na jar však táto výhoda mizne. Dbajte teda na to, aby ste vychádzali slušne oblečení. Móda predsa neudáva nič, čo by ste aspoň z časti vo svojom šatníku nemali. Pokiaľ ale nevlastníte nestarnúci kúsky, s ktorými nič nepokazíte, ako je napríklad džínsová bunda, pekný cardigan alebo roztrhané džínsy, okamžite ponáhľajte do najbližšieho obchodného centra.

• Zvoľte rolák

Keď mu chcete naozaj docieliť módneho a trendy outfitu, kúpte si širokú škálu rolákov. Tie sa totiž v poslednej dobe opäť rozbehli. Obľúbili si ich všetky generácie, pretože v nich nie je naozaj zima. Aj na jar toto oceníte, pretože so sebou nebudete musieť vláčiť ani tri mikiny. Stačí, keď rolák doplníte vkusným sakom. Tak totiž docielite skvelého efektu, a síce formálneho.

• Nezabúdajte na vhodné nohavice

Ak by ste naozaj zvolili tento formálny štýl, neurobíte chybu. Ak si teda však k roláku a saku nekúpite roztrhané džínsy, ktoré sa k tejto kombinácii vážne nehodí. Zvoľte radšej úzke nohavice alebo sýto čierne džínsy.

• Vhodný je výber topánok

Prevažne na jar sa vám zapáči iste ten typ topánok, ktorý je teraz veľmi obľúbený. Jedná sa o topánky po členky s gumou na bokoch. Nájdete ho v akejkoľvek predajni (nielen s obuvou) za skvelé ceny. K formálnemu štýlu je to jasná voľba číslo jedna. Čižmy ste predsa už hodili hlboko do botníka, kúpte si teda nejakú novinku. A prečo nie práve túto!