Denim, kam sa pozriete aneb predstavujeme denimové trendy

Denimové kúsky sú niečo, čo pravdepodobne nikdy nezostarne. Dnes a denne nám to potvrdzuje móda, ktorá neustále ukazuje denimové kúsky na rôzne spôsoby. Ešte donedávna sme museli mať len denimové košele, dnes už sa z denimu vyrába aj to, o čom sme si nikdy nemysleli, že môže existovať. Viete, aké konkrétne denimové kúsky možno označiť zároveň za denimové trendy? 

Na úvod je ešte potrebné povedať, že stále platí to, že denimová kombinácia je tá najlepšia kombinácia, aká môže existovať. Už dávno nemusíte kombinovať denim s bielymi alebo čiernymi kúsky, dnes kombinujte naozaj denim s denimom. Nech sú džínsy modré rovnako ako košele! K tomu len biele topánky a je to. 

To bol však len tip pre tých, ktorí nevedia, ako denimové kúsky kombinovať. Poďme sa vrátiť k denimovým trendom a tomu, čo tento rok prekvapilo možno aj samotný svet džínsových kúskov. 

Už ste videli džínsové topánky? 

Že sa z denimu vyrobí džínsy alebo džínsové košele, to sa dalo čakať. Ale že sa z tohto materiálu vyrobí tiež topánky, to určite nečakal skoro nikto. Možno by sa dalo pochopiť, že sú denimové prvky potrebné na teniskách, avšak dnes je možné kúpiť tenisky, kde iný materiál, ako denim nie je použitý. Rovnako tak je možné na trhu objaviť aj čižmy, ktoré sú ušité len a len z denimu. Nedrží však krásne na nohe, ale sú skôr voľnejšie. 

Aj v tomto prípade platí, že sa denim kombinuje s denimom. Aj keď v prípade čižiem radšej kombinujte s čiernym textilom alebo koženkou. 

Očarili vás denimové kabelky? 

Ďalším trendom sú denimové kabelky, ktoré sú k dostaniu hlavne v maličkom prevedení. Ak si spomínate na drobné kabelky z deväťdesiatych, do ktorých sa naozaj vošla len peňaženka a ktorú sme ťažko presunuli cez rameno, práve také sú teraz k dostaniu v denimové prevedení. Je však otázkou, či sa takto maličké kabelky opäť uchytí, väčšina žien preferuje kabelky väčšie, do ktorých sa schová viac, než len peňaženka, mobil a kľúče.