Nosenie doplnkov nie je žiadna veda! Noste ich tak, nech vám perfektne sadnú

Každý, kto miluje módu vie, že na doplnkoch skrátka záleží. Dotvára outfit a privádza ho k úplnej dokonalosti. Ak patríte k jedincom, ktorí sa však nosenie módnych doplnkov obávajú, čítajte ďalej. Naučiť sa nosiť doplnky tak, aby vám krásne sadli, nie je totiž žiadna záhada. Je to o niekoľkých krokoch, ktoré stačí realizovať.

Najskôr si v doplnkoch urobte poriadok

Najmä, ak ste doplnky dlhší čas nemali na sebe, je potrebné si v nich urobiť poriadok. Najskôr zo svojej zbierky vyhoďte kúsky, ktoré už dlhšiu dobu nenosíte alebo ktoré sa vám skrátka už nepáči. Prečo by ste ich tiež v šperkovnici schovávať mali, že áno?

Po vytriedení vám v šperkovnici zostane niekoľko kúskov, ktoré sa následne naučíte naozaj skvele kombinovať.

Nebojte sa šatiek a ich kombinovanie

Možno vám vo vašej zbierke ostal krásny šatku. Mnoho ľudí si myslí, že šatky patrí len na krk, ale tí sa mýlia. Šatky majú svoje miesto aj vo vlasoch alebo na zápästí. Rovnako tak sa nebojte šatku obviazať okolo kabelky, ktoré tak razom dodáte celkom iný nádych.

Samozrejme to s šatky nepreháňajte. Stačí jeden. Jeho úlohou je prednostne dodať outfitu potrebnú energiu a oživiť váš celkový look.

Kabelky v neutrálnych farbách

Keď mu sa bojíte nosiť kabelky, kúpte si ich len v neutrálnych farbách. Nestávkujte na žiadne iné farby, ktoré by ste nevedeli, ako skombinovať. Ideálnym riešením sú tak farby čiernej, hnedej a tiež telové. Tie možno skombinovať prakticky so všetkým, či už s neutrálnymi outfity, tak s tými farebnými.

Samozrejme sa vyhnite tiež imitáciám krokodíla, potlačiam alebo lakované kožu. To sú podoby doplnkov, ktoré sú zase o úroveň vyššie. Ak cítite, že kombinovanie doplnkov nie je práve vaša parketa, radšej sa im vyvarujte.

Stavte na výraznosť

Aby ste si s kombinovaním šperkov nemuseli lámať hlavu, stavte na výraznosť. Výrazné doplnky totiž outfit spestrí, aj keď takýto prvok bude v celom outfite zakomponovaný len jeden. Jeden výrazný doplnok stačí. Vám to uľahčí prácu, napriek tomu budete vyzerať úplne senzačne.