Aké klobúky sú aktuálne štýlové?

Klobúky v poslednej dobe zažívajú akýsi boom, ktorý by mal osloviť úplne každého z nás. Klobúky sa totiž stali bežnou súčasťou nielen dámskeho, ale aj pánskeho šatníka. Dámy ale majú v poslednej dobe na výber, aký klobúk si kúpi, pánom ale pristane hlavne jeden typ, a to ten pevný, ktorý drží tvar. Tento klobúk môžu kombinovať nielen k elegantnému looku, ktorý sa skladá napríklad z obleku alebo formálnejších nohavíc, košele a kabátu, ale môžu ho kombinovať k veľmi pohodlnému outfitu, ktorý sa skladá z obľúbených pohodlných džínsov alebo z ľahkých nohavíc, tenisiek alebo chelsea pätiek, ďalej z košele, ktorá má záplaty na lakťoch, a trakov. Klobúk na hlave potom bude istá čerešnička na torte!

Avšak ak by si taký klobúk chceli zaobstarať dámy, prinášame vám tipy na tie aktuálne najštýlovejšie klobúky, ktoré sa oplatí vo svojom šatníku mať.

Slamené k moru, pevné do práce!

Slamené klobúky sú aktuálne naozaj hojne kupované, pretože je skrátka doba dovoleniek, ktorá potrvá ešte až do konca októbra. Tieto klobúky sú však skvelá pokrývka hlavy, ktorá vás spasí pred bežným morským, stále páliacim slniečkom. Mimo to je vážne štýlový! Vyberať si môžete z klasického prevedení, kedy je klobúk klasicky veľký a ledabolo, alebo siahnite po takom tvare, ktorá nosil aj preslávený Michael Jackson!

Čo sa týka ostatných druhov klobúkov, obľúbené sú rozhodne barety. Tie sa síce neradí priamo ku klobúkom, ale ako elegantný prikrývka hlavy je skvelou voľbou. Aby sme však zostali u klobúkov, nezabúdajte na klobúky pevného tvaru, ktorý drží formu. Ten sa oplatí kúpiť, pretože ho vynosíte jednoznačne nielen teraz, ale aj počas jesene, kedy ho budete kombinovať napríklad s kabátom rovného strihu. V lete sa vkusne kombinuje s cigaretovými nohavicami a jemným topom alebo s vypasovanými úzkymi šaty, ktoré doplníte o lodičky alebo vkusné zaväzovacie sandálky.