Šatka ochráni krk pred chladnejšou jarou

Jar je presne to obdobie, ktoré sme tak dlho a nedočkavo očakávali po krutej zime. Už nikoho nebavilo také množstvo snehu a nekončiacu zima. Navyše vďaka poľadovici sme si nenatĺkli len auto, keď sme išli do práce, ale aj nos, keď sme do auta nasadali. Tohtoročná zima sa teda jednoznačne radila k tým najkrutejším a potvrdí to určite aj rekordne nízke teploty, ktoré nám siahali až do mínus tridsiatich stupňov Celzia. Ono však čoskoro prišla to jar, za čo sme určite všetci vďační. Začiatok marca však nebol práve o teplom počasí a slniečku, ale skôr o daždi a priemerne vysokých teplotách. Koniec tohto mesiaca sa však nádherne vyhupol a ukázal sa v celej svojej paráde. Teploty už dosahujú krásne dvadsiatich stupňov nad nulou a slniečko nám vždy skvele svieti. Napriek tomu rana a chladné večery nie sú ešte úplne ideálne na to, aby sme si dovolili chodiť bez bundy či ľahkého kabátu. Veľakrát nás však nespasí bunda, ale skôr šatka, ktorú si ľahko obviažeme okolo krku.

Huňatý šál vystriedal ľahkú šatku

Už samozrejme nie je obdobie, počas ktorého by ste museli nosiť huňaté šály, ktoré vám nezakryjú iba krk, ale aj veľkú časť vašej tváre. Teraz ste tento moderný kúsok mohli vystriedať za ľahký šál, ktorý vám zahreje krk najmä počas chladných rán. Našťastie nie sú práve objemné, a tak keď bude počas popoludnia svietiť slnko naozaj veľa a teploty budú dosahovať ešte vyššie teploty, ľahko ho schováme do kabelky. Našťastie je väčšina šatiek z takého materiálu, ktorý sa nekrčí, a tak ho teda s čistým svedomím môžete pokrčiť do malinkej kabelky.

Okrem iného sa navyše jedná o skvelý doplnok, ktorý sa stal v poslednej dobe populárny najmä k formálnemu štýlu. Pokiaľ teda milujete poltopánky alebo lodičky, košeľu a úzke nohavice, na krk si jemne priviažte aj menšiu nie veľmi výrazne farebnú šatku. Ten vám totiž skvele doplní celý look. Nebojte, nebudete vyzerať ako letuška, ale ako dáma, ktorá vie čo je luxus a podľa vzhľadu si ho očividne môže aj dovoliť.