Vyberáme snubné prstene

Keď sa blíži veľký deň našich životov, kedy si volíme toho, kto s nami zostane až naveky, našu hlavu sužujú obavy a strach, či sa všetko stihne tak, ako má, či sa stihne všetko zariadiť. V súčasnej dobe je svadba naozaj honosná udalosť, ktorá musí byť perfektne zariadená a premyslená. Miesta je nutné rezervovať s minimálne ročným predstihom, rovnako tak je nutné si rezervovať šaty a ďalšie. Tiež sa musí vybrať snubné prstene, ktoré budete nosiť snáď naveky. Lenže výber snubných prsteňov nie je ľahká záležitosť. 

Keďže budete snubný prsteň nosiť takmer neustále, musí sa vám páčiť, musí byť nadčasový a štýlový. Ešte donedávna sa nosili len klasické obroučková hrubšie prstene, ktoré boli z počiatku len a len zlaté, striebro sa dostalo do módy neskôr. 

Hrubé prstene, ktoré sú veľmi masívne a sú neprehliadnuteľné, však nie sú v móde. Teda u mužov áno – tu ani nie je, z čoho vyberať. Páni navyše majú masívne prsty a iné prstene, než tie masívne, by na rukách nevynikli. Ovšem dámy si môžu vyberať. 

Ženy nemusia mať rovnaké prstene ako páni 

Aj keď sa to zdalo byť pravidlo, aby žena nosila úplne rovnaké prstene než muž, nie je to tak. Ženy môžu mať tenšie prstene, nemusí mať tak masívne, dokonca môžu mať aj inak zdobené. Dôležité je, aby ho nosili na správnom prste. 

Aké snubné prstene sú dnes moderné? 

Na zlato sa dnes nedbá, radšej sa volí strieborné snubné prstene, ktoré dokážu učarovať nejednej žene. V súčasnej dobe musí muž premýšľať dopredu a k zásnubám musí dať žene taký prsteň, ktorý možno nosiť spoločne so snubným. A snubný sa vyberá podľa toho, ako vyzerá zásnubný prstienok. 

Veľmi často sa ženské snubné prstene tvarujú tak, aby do nich perfektne zapadol zásnubný prstienok. Často sa tiež stáva, že ak je prsteň masívne, sú v ňom vyryté iniciály manželov či nejaký úryvok z ich sľubov.