Chcete zdôrazniť pas? Poradíme, čo si obliecť

Či už sa pýšite štíhlou postavou alebo máte skôr oblejšie tvary, určite oceníte, keď bude zdôraznený váš pas. Dôvod je taký, že keď sa zdôrazní pas, zakryje sa nedokonalý zadoček, navyše sa pás opticky zúži a budete vyzerať štíhlejšie, aj keď vás trápi pár kilogramov navyše. Hlavnou otázkou teda je, ako opticky pomocou oblečenia pas zúžiť, aby sa za vami každý otočil? Prekvapivo je hneď niekoľko spôsobov, ako to môžete dosiahnuť. 

Zavinovacie sukne sú in, navyše zúžia pas 

Poznáte zavinovacie sukne alebo prípadne zavinovacie šaty? Nosili je najmä naše mamičky. Avšak tento vtedy veľmi moderný kúsok sa opäť dostal do módy. Môžeme ho teraz nosiť tiež, dokonca v oveľa štýlovejším prevedení. Či už sa rozhodnete pre jednofarebné šaty alebo pre vzorovanú zavinovacie sukňu, dosiahnete optického zúženie pása. 

Vďaka tomu, že sa v páse sukne či šaty pevne zaväzujú, aby nespadli, dochádza k optickému zúženie, po ktorom túžite. Takéto modely sa odporúča kombinovať zakaždým s krátkym sakom alebo bundičkou, a to preto, aby pas nebol zakrývaný, keď už ste pracovali na jeho zúženie. 

Tylové sukne, čo sa zapínajú v páse 

Originálne sú tiež tylové sukne, ktoré sa zapínajú v páse. Sú väčšinou nadýchané, že krásne zahalí nepekný zadoček. Vďaka zapínanie v páse sa docieli úzkeho pásu. Opäť platí, že sa takéto sukňa nesmie kombinovať s dlhšími bundičkami či saky, ktoré sú dlhšie pod pás. Voľte iba také svetríky, bundičky alebo saká, ktoré sú dĺžkovo len a len do pása. 

Tylové sukne sú veľmi podobné skladaným sukniam, ktoré sú však krapet pevnejšie a lepšie držia svoj tvar. Sukňa možno skombinovať napríklad s blúzkou odhaľujúce ramená alebo s inou veľmi štýlovou blúzkou, ktorá však nie je príliš voľná. Aj to by mohlo zúžený pás zakryť. 

Kabáty podobajúci sa županom tiež zužujú pas 

Tento rok sa dostali do módy tiež kabáty podobajúce sa županom. Jedná sa o župany, ktoré majú menšie klopy a ktoré sa sťahujú opaskom v páse. Aj keď sú väčšinou dosť hrubé, rovnako dokážu nádherne zúžiť pas.