Vyberáme slnečné okuliare podľa tvaru tváre

Slnečné okuliare k letu jednoznačne patrí, o tom niet pochýb. Bez slnečných okuliarov by sme neboli dostatočne chránení pred slnečnými lúčmi, ktoré môžu urobiť naozaj veľa škôd, viac než úžitku. Vyberať by sme mali hlavne kvalitné okuliare, ktoré oči naozaj ochránia, ale je fakt, že väčšina ľudí volí skôr okuliare, ktoré sú designovej stránke dokonalé. Na okuliare, ktoré dokonalé nie sú, sa takmer ani pozrú, aj keď sú teda kvalitné. Ponúka sa preto otázka, aké slnečné okuliare zvoliť. Predsa len každému tvári pristane okuliare iné.

Rozhodli sme sa teda vyberať slnečné okuliare práve podľa typu tváre. Ak máte problém s výberom okuliarov, potom vám naša návody určite prídu vhod.

Keď máte okrúhlu tvár

Ak ste majiteľkou okrúhleho tváre, potom by ste mali siahnuť po skôr väčších okuliaroch, ktoré časť tváre zatieni. Pod pojmom „okrúhlu tvár“ myslíme tvár, ktorý má výraznejšiu a širšie lícne kosti a ktorý sa zužuje k brade a k čelu. Takýto tvár má väčšinou jemné línie a tiež vyzerá veľmi symetricky. Ak by sme mali byť o niečo konkrétnejší, odporúčame hlavne obdĺžnikové okuliare alebo prípadne hranaté tvary okuliarov, ktoré vám budú jednoznačne pristanú.

Keď máte hranatú tvár

Ste majiteľkou skôr hranatého tváre, ktorým sa pýši treba obľúbený herečka Angelina Jolie? Potom máte pravdepodobne tvár s ostro rezanými, výraznými lícnymi kosťami. Ak ste majiteľkou práve takého tváre, vyberajte skôr okuliare, ktoré majú guľatejší obrúčky. Tvár bude vyzerať jemnejšie, navyše vás okuliare nebudú nijako okrádať o tvár.

Máte tvár takzvane do srdiečka?

Tiež je možné, že máte tvár takzvane do srdiečka, teda máte skôr srdiečkový tvar – do trojuholníka, špicatá brada, širšie čelo. V takom prípade vám pristanú hlavne aktuálne veľmi moderné okuliare s obrúčky v mačacom štýle.