S akými plesovými šatami očaríte?

Pomaly sa nám blíži plesová sezóna, ktorá najčastejšie vypukne okolo konca decembra (na začiatku januára) a pokračuje až do februára, dokonca mnohokrát bývajú tie posledné plesy až v marci. Každým rokom sa iste tešíme na róby, ktoré budú predvádzané našimi známymi a ktoré budeme môcť hodnotiť a komentovať. Nesmieme však zabúdať na to, že aj nás niekto bude hodnotiť a komentovať, preto by sme mali začať uvažovať nad tým, čo si tento rok oblečieme. Našťastie už je jasné, čo bude najlepšie hodnotené. Poďme sa na to pozrieť.

Prinášame vám tipy nielen pre ženy, ale samozrejme tiež pre mužov, ktorí sa budú určite chcieť zapáčiť hlavne ženám. Čo elegantného si teda máme obliecť na prichádzajúce plesy, aby sme oslnila a nadchol ostatní?

Čo si majú obliecť páni?

Mali by sme pravdepodobne začať pánov, pretože tí nebudú mať toľko možností, čo si obliecť. Vlani jednoznačne dominoval modrý oblek, ktorý sme doplnili hnedými doplnkami a nejakým motýlikom. Presne na to sa môžeme tešiť aj teraz, len príde trochu zmien. Modrý oblek by sme tento rok mali doplniť nielen o hnedé doplnky, ale skôr o drevené doplnky. Motýliky, gombíky či peňaženka môžu byť z dreva. Na nohy obujete buď hnedé poltopánky, alebo sa rozhodneme pre mokasíny, ktoré sú teraz veľmi obľúbené a populárne. Ak sa nebudete cítiť na košeli, môžete váš pohodlný look trochu zlepšiť, a síce tak, že sa rozhodnete namiesto košele voliť rolák. Ten k modrému obleku voľte jedine čierny.

Čo si majú obliecť dámy?

Čo sa týka dám, tie budú mať samozrejme viac možností. Najlepšie urobíte, ak si kúpite šaty voľného strihu a k nim dáte tmavej silónové pančucháče. Na farbe či na tom, či budú šaty krajkové, nijako nezíde – záleží hlavne na tom, aby boli voľné a aby boli dĺžkovo ku kolenám (kratšie nie sú povolené). Tieto šaty ocenia nielen bacuľky, ktoré tak zakryjú nedokonalosti postavy, ale taky aj chudší tipy, ktoré podčiarknu svoje dlhé nohy.

Taky budú viesť dlhé šaty, ale nie až po zem, ale len do polovice lýtok. Väčšinou sú v páse stiahnuté nejakú stuhou a vykrojené do V – s tými urobíte úplne najlepšie.