Najčastejšie chyby, ktorých sa ženy dopúšťajú pri výbere podprsenky

Vybrať podprsenku zrejme nie je jednoduché. Inak si totiž nemožno vysvetliť fakt, že väčšina žien nosí nevyhovujúce bielizeň. Ak máte pocit, že aj vaše existujúce podprsenky „nesedí“, ako by mali a nedoprajú vám dôležitý komfort pri každodennom nosení, máte najvyšší čas ich vymeniť za iné. Než sa však vydáte na nákup, prečítajte si, aké najčastejšie chyby ženy pri výbere bielizne robia. Ak vezmete si z toho ponaučenie, garantujeme vám, že sa v novej podprsenke budete cítiť oveľa lepšie. 

Priznajte si skutočnú veľkosť 

Keď sa porozhliadnete po stojanoch, na väčšine z nich nájdete prevažne „béčka“ a „céčka“. Teda podprsenky s najrozšírenejšími a teda aj najpredávanejšími veľkosťami, čo sú 70 – 75 B a C. Hoci ide skutočne o najpočetnejšie skupiny, mnoho žien do nich nepatrí, a to jednoducho preto, že si nechcú väčšiu veľkosť košíčkov či väčšie obvod priznať. 

Správny obvod hrudníka 

Zrejme najčastejším prešľapom je podprsenka s príliš malým, alebo naopak veľkým obvodom hrudníka. Niektoré ženy si zaobstarávajú podprsenku s menším obvodom preto, že sa im za nejaký čas o niečo vytiahne a prestane ich škrtiť. Pritom by stačilo nosiť model s viacerými možnosťami zapínania. 

Komfortné samozrejme nie je ani podprsenka s veľkým obvodom. Síce nositeľku netlačia, ale ani dobre nesedí a nosenie preto tiež nie je nijako pohodlné. 

Záleží aj na košíčkoch 

Kapitolou samou pre seba sú košíčky. Je prirodzené, že chcete poprsie „nechať vyniknúť“ – ale rozhodne by ste kvôli tomu nemala voliť menšie košíčky, že ktorých vám budú prsia doslova pretekať von. A čo viac – malé košíčky vás môžu ohroziť na zdraví. Dlhodobé tlačenie kostice do tkaniva môže viesť k nepríjemným zdravotným problémom. 

Príliš veľký košíček zase poprsie nedvíha dostatočne, takže nevynikne krása dekoltu. 

K častým chybám patrí tiež nevhodne zvolený tvar košíčku. Existuje len pár „univerzálnych“ podprseniek, ktoré vyhovuje takmer všetkým ženám (napr. Dámska podprsenka Calvin Klein), ale vo všeobecnosti nie je dobré podceniť ani tento aspekt.