Veľký comeback vetroviek! Aké by ste si v roku 2022 mali zaobstarať?

Keď sa povie slovo vetrovka, mnohým z nás na tvári pristane podivný úškrn. Áno, tieto bundy mali svoju praktickú funkciu a boli veľmi obľúbené. Väčšinou si ale predstavíme našich rodičov či starých rodičov, ktorí k nim mali aj „slušivé“ nohavice z rovnakého materiálu a rovnakého dizajnu. Na tento módny trend sa na niekoľko rokov zabudlo, ale zrejme len preto, aby bol znova obnovený. Ako vyzerajú moderné vetrovky a kedy by sme ich mali nosiť?

Praktická vetrovka

Už samotný názov naznačuje, že skôr, než o módny kúsok sa jedná o praktickú súčasť nášho šatníka. Hlavnou úlohou vetrovky je zmierniť prejav vetra, zatiaľ čo trávime čas vonku. Nepatrí medzi sexy kúsky oblečenia, ale je dobrým pomocníkom. Módne ikony ale božie mýty, ktoré sa týkajú vetroviek. Tak napríklad sa podarilo urobiť z nich atraktívny módny doplnok, ktorý za určitých okolností môže vyzerať sexy. Pokiaľ vetrovku skombinujete s elegantnými nohavicami či sukňou as elegantnými doplnkami, môžete získať veľmi zaujímavý a univerzálny kúsok do svojho šatníka.

Ako vetrovku nosiť?

Pokiaľ si k vetrovke oblečiete voľné športové nohavice, môžete ísť do posilňovne. Nikoho tým ale nenadchnete. Nechajte sa inšpirovať módnymi hviezdami. Napríklad Rihanna sa nebála k vetrovke obliecť kožušinový pruhovaný šál a minisukňu z rovnakého materiálu. Spolu s páskovými ihličkovými podpätkami vyzerala veľmi elegantne a moderne. Rozhodne by sme o nej nepovedali, že nie je sexi. Kim Kardashian si zaobstarala vetrovku už na jeseň roku 2021. Táto vetrovka bola dlhá od krku až po členky av žiarivej ružovej farbe. Kim ju doplnila ihličkovými podpätkami a doplnkami, ako by sa v nádhernej večernej róbe chystala na spoločenskú udalosť roka.

Kedy nosiť vetrovku?

Louis Vuitton uviedol vetrovku na Fashion Weeku ako trend na jeseň roku 2022. Takže máme ešte veľa času na to, aby sme si ju zaobstarali. Avšak nikto nám nezakazuje nosiť ju už na jar.