Tri tohtoročné letné retro hity, ktoré si zamilujete

Leto nie je len o teplých, takmer horúcich dňoch, je tiež o vode a módnych trendoch, za ktoré míňame v obchode. Ak sledujete módny svet, veľmi dobre viete, že sme sa opäť dočkali takzvaného retro štýle. Ten bol populárny najmä v šesťdesiatych, sedemdesiatych rokoch, potom sa na chvíľku stiahol do ústrania, ale teraz sa opäť ukázal v celej svojej kráse. Samozrejme do módy neprišli všetky vtedajšie hity, ale len tie najlepšie z najlepších. Poďme sa pozrieť na trojicu letných retro hitov, do ktorých sa zamilujete na prvý pohľad. 

Alebo je taky od prvého pohľadu budete nenávidieť. To je u retro kúskov úplne bežné, bohužiaľ. Retro móda delí spoločnosť na dva tábory, a to na tých, ktorí jednotlivé kúsky milujú, a na tých, ktorí jednotlivé kúsky absolútne nenávidí. Pozrime sa napríklad na ľadvinky. Tie sú ako nenávidenej, tak absolútne milovanej. Opäť sa ľadvinky dostávajú do módy, a to v mnohých prevedeniach, dokonca aj v plastovej podobe. Žne ako rad obdivu, tak čelí aj vlne kritike, ktorá sa na ľadvinky znáša od prvého dňa, kedy sa opäť dostali na pulty obchodov. 

Otázkou je, ako to bude s retro letnými hitmi, ktoré nižšie uvádzame. 

1) Úpletová móda 

Opäť sa dostáva do módy úplet, teda úpletová móda skladajúci sa z úplne jednoduchých kúskov, ktoré sú napríklad tielka alebo šaty. Tento rok v lete platí jedno pravidlo, a síce s jednoduchosťou najďalej dôjdete. Ak teda úpletové kúsky skombinujete s úplne jednoduchými džínsy alebo s úplne jednoduchými sandálky, môžete sa tešiť na kladnej odozvy. 

2) Zlaté sandálky 

Kto by netúžil po sandálcích, ktoré sú stvorené doslova pre princeznú. Takéto topánky sú snom každej ženy a teraz si ich môžu kúpiť, bez toho, aby boli akokoľvek kritizované. 

3) Odhalené ramená 

Už pred niekoľkými mesiacmi sa do módy dostali blúzky a šaty s odhalenými ramenami. Aj to je istý comeback, ktorý pochádza z čias retro, teda z šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov.