Obliekame sa vkusne a štýlovo do práce či školy

Máte občas problém vyberať si každý deň oblečenie a premýšľať, či sa to hodí do práce, školy a na schôdzku alebo nie? Patríte medzi tých, ktorí denne stoja hodiny pred zrkadlom a zvažujú, či sa vybraný look hodí alebo nehodí? Ak áno, je načase sa zamerať na to, čo sa do školy a práce hodí alebo nehodí si obliecť. Nižšie vám poradíme, ako sa s každodenným obliekaním, ktoré je zároveň každodennou rutinou, pobiť tak, aby sme boli štýloví a zároveň aby sme sa cítili dobre. 

Pozor na výstrihy 

Tento bod je hlavne pre ženy s väčším poprsím, ale aj ženy s malými prsiami by sa mali odporúčanie držať. Menšie výstrih nie je nič zlé, ale výstrih hlboký tak, že skoro končí niekde na bruchu sa na denné nosenie nehodí. Dávajte si na to pozor, muži to môžu často zle pochopiť. 

Tepláky a legíny sú v spoločnosti tabu 

Do práce (alebo školy …) určite nie! Tepláky sú na doma, nie sú moc pekné a sú veľmi neformálne. Často na nich nie je pekný pohľad a to isté platí o legínach, ktoré sa hodia na cvičenie a na ničnerobenie sa doma. Sú taktiež nevkusné, priehľadné, odhaľujúce a majú samá negatíva. Ak si však vezmete dlhé šatové tričko do polovice stehien s nejakým pekným opaskom, prípadne tuniku, a v silonkách je vám zima, legíny sú v poriadku. 

Ako je to so sukňami a šaty? 

Naopak druh oblečenia, ktorý je viac ako vhodný, zvlášť, ak máte v práci stanovený dress code. Budete vyzerať veľmi žensky, bude vám to pristane, budete sa cítiť dobre a máte z toho isté benefity. Nevoľte príliš krátke šaty či sukne dĺžkovo do polovice stehien, vhodnejšie sú šaty dĺžkovo pod kolená. 

Saká blejzre ako skvelá voľba 

Ak ste občas aj na pánsky štýl, milujete nohavice, určite vám doma nesmie chýbať sako alebo blejzer. Ku krásnym blúzkam či košeliam budete vyzerať ako podnikateľka alebo iná rešpektovaná a vážená žena. 

Jednoducho kombinovateľné kúsky 

Zhrňme to do jednej skupiny, čierne tričká, biele tričká, džínsy, čierne menšie podpätky … všetko v práci alebo v škole dobre využijete. Ráno len popadnete a pôjdete.