Tipy, ako vydržať na vysokých podpätkoch

Vysoké podpätky vyzerajú skvele. Okrem toho, že predlžujú nohy jej nositeľky, celkovo pracujú na zoštíhlení celého tela. Opticky vyzeráte vyššie a štíhlejšie, navyše je zvýraznený aj váš zadoček. Aj keď existujú ženy, ktoré na vysokých podpätkoch bez problémov strávia celý deň, väčšina z nás to má naopak. Vydržať celý deň na podpätkoch môže byť náročné a únavné. Aké tipy môžete využiť, aby to bolo znesiteľnejšie?

Tipy pre nováčikov

Ak ste ešte nikdy nemali na nohách ihličkové podpätky a väčšinu času strávite v teniskách, nemali by ste kupovať čo najdlhšie podpätky. Nielenže v nich môžete vyzerať smiešne (predsa len, chôdza na podpätkoch vyžaduje určitú skúsenosť), navyše vás veľmi rýchlo začnú bolieť nohy. Pri výbere obuvi dbajte na polohu podpätku – mal by byť situovaný pod pätou, nie na samom okraji obuvi. Potom totiž budete mať to správne ťažisko. Začiatočníčky ocenia okrúhlu špicu, pretože v tej špicatej vás môžu skôr začať bolieť prsty na nohách.

Aký zvoliť materiál?

Topánky vyrobené z plastu a umelých materiálov sú samozrejme lacnejšie, než tie, ktoré sú vyrobené z pravej kože. Majú ale aj svoje obrovské nevýhody. Nie sú priedušné, takže sa v nich noha potí. A keď je noha spotená, kĺže v topánke, čo môže znížiť vašu stabilitu na podpätkoch. Navyše je väčšia pravdepodobnosť vzniku pľuzgierov a odrenín. Všetky tieto nevýhody môžete odstrániť, pokiaľ investujete do obuvi z prírodnej kože.

Existujú pohodlné topánky na podpätkoch?

Ako pre koho. Pokiaľ chcete mať topánky na podpätku čo najpohodlnejšie, mali by ste sa zamerať na niekoľko vecí. Tak po prvé už spomínaná poloha podpätku, za druhé potom pružnosť podrážky. Pokiaľ je podrážka pružná, lepšie sa prispôsobí vašej nohe a jej nosenie bude pohodlnejšie. Pozor na tvrdé švy topánky, tie môžu pri chôdzi tlačiť. Do topánok môžete vložiť mäkké silikónové vložky – ako na pätu, tak do oblasti chodidla. Pred nosením sa oplatí použiť deodorant na nohy, ktorý zabráni poteniu nôh.