Vedeli ste, že vlasy prezradia viac, než chcete? Odhalia choroby aj stravovacie návyky

Ako vyzerajú vaše vlasy? Sú krásne, lesklé a plné života? Alebo sú naopak zničené, vypadávajú a sú slabé? Každý človek by si mal uvedomiť, že vlasy sú súčasťou nášho vzhľadu a že aj ony sa podieľajú na tom, aký dojem vykúzlime. Pravdou však je, že vlasy sú aj to, čo o nás veľa prezradí. Vedeli ste, že vlasy o vás prezradia napríklad choroby alebo stravovacie návyky?

Pokiaľ vás trápi zhoršená kvalita vlasov, mali by ste sa nad týmto problémom pozastaviť. Telo vám totiž týmto dáva najavo, že sa s vami niečo deje, že niečo telu nesvedčí. Dôvodom zlých a nekvalitných vlasov môže byť nielen kozmetika, ktorá pôsobí na pleť agresívne, ale aj to môže byť signál, že zle jete alebo že vaše telo sužuje nejaká choroba.

Možno vám chýbajú vitamíny

Vyzerajú vaše vlasy poškodene a neustále vypadávajú? Možno je problém v tom, že vám chýbajú vitamíny. Buď vám môže chýbať vitamín A, ktorý je silným antioxidantom a ktorý chráni kožné bunky proti voľným radikálom. Chýbať môže aj vitamín C, ktorý podporuje cirkuláciu vlasovej pokožky a tiež vie detoxikovať organizmus. Poškodené vlasy signalizujú, že chýba vitamín E, ten dokonca bojuje proti starnutiu a podporuje regeneráciu pokožky. Chýbať môže aj vitamín B, ktorý je nenahraditeľnosťou pre vlasy.

Pijete veľa vody?

Smutné, poškodené vlasy môžu byť signálom toho, že je váš organizmus dehydrovaný. Preto sa ponúka otázka, pijete dostatok vody? Dodržujete pitný režim? A ak áno, čo konkrétne pijete? Pamätajte, že sa do pitného režimu počíta úplne všetko – alkohol, bublinkové nápoje, dokonca aj mnohé vodnaté ovocie či zelenina. Pitný režim by sa však mal skladať najmä z obyčajnej vody, prípadne ovocie a zelenina je tiež skvelá. Vyhnite sa alkoholu a bublinkovým nápojom.

Vlasy odhalia aj mnohé choroby

Poškodené vlasy môžu hovoriť, že telo sužuje nejaká choroba. Vypadávanie vlasov signalizuje alopéciu, lupiny nemusia byť lupiny, ale seboroická dermatitída.