Barefoot obuv poznáte ju?

Už ste niekedy počuli o topánkach, ktoré vlastne ani tak topánkami nie sú? Že ani netušíte, čo si máte predstaviť? Tak my vám je trochu priblížime. Tieto topánky majú napodobňovať chôdzu naboso.

Ak ste si stihli všimnúť, chôdza bez topánok sa stala veľkým hitom. Všade sa hovorí o tom, ako je to pre naše telo prospešné vrátiť sa späť k chôdzi bez topánok. Ovšem ľudia chcú byť za každú cenu IN a preto si tento štýl prevzali aj do miest. Ten, kto sa v meste pohybuje, určite vie, že toto nie je práve ideálny priestor pre zdravie prospešnú bosú chôdzu. Takýto rozpálený chodník či možné črepy vám takú prechádzku iste pekne znepríjemní.

Preto niekto nelenil a prišiel s nápadom, ako ľuďom žijúcim v meste túto bosou chôdzu umožniť a trochu spríjemniť. Svetlo sveta uzrela obuv s názvom Barefoot teda bosoboty.

Ako vyzerajú?

Tieto jedinečné topánky sa od normálnych topánok značne líši. Ako už od pohľadu tak po obutie zistíte, že vlastne až tak topánkami nie sú. Nejakú hrubú, neforemnú podrážku alebo podpätok by ste na nich hľadali márne. Topánky sú bez klenby.

Vzhľadom na ich veľmi tenkej podrážke ucítite pri každom kroku sebemenší nerovnosť či malinký kamienok. Tým stimulujete reflexné body na chodidlách. Táto obuv kopíruje tvar vášho chodidla. Špačka topánky je široká tak, aby mali prsty na nohách dostatok priestoru.

Táto obuv nemusí byť pre každého, niekto je už na normálne topánky tak zvyknutý, že tieto novoty nezvládne. Niekto zase hovorí, že až vyskúšate tieto topánky, už je nevyzujete.

Musíme ale upozorniť, že ak sa pre tieto topánky rozhodnete, je potrebné si pripraviť väčší obnos peňazí.