Spolužitie izboviek a psov môže byť bezproblémové. Rastliny ale voľte s opatrnosťou

Chcete zachovať útulnú a príjemnú atmosféru, ktorú ste si doma vypestovali s pomocou izbových rastlín, napriek tomu si chcete zaobstarať psíka? Nie je tajomstvom, že niektoré izbové rastliny sú veľmi nebezpečné – až jedovaté. Zatiaľ čo ľudia nemajú tendenciu olizovať listy jednotlivých rastlín, psíkovia áno – radi sa s nimi hrajú, okusujú ich, olizujú. Práve preto im hrozia nemilé zdravotné problémy, pokiaľ by práve narazili na jedovatý kus. Ak chcete pestovať rastliny vo svojom interiéri a zároveň chovať štvornohého psieho spoločníka, je potrebné sa zamyslieť nad tým, akú izbovku si pustíte cez prah.

Poďme si spomenúť také izbové rastliny, ktoré psom nijako nevadí a ktoré nie sú jedovaté. Aj spolužitie psov a izboviek môže byť bezproblémové.

Zelenec neškodí psom ani mačkám

Jednou z neškodných izbových rastlín je zelenec. Hovoríme o nenáročnej izbovej rastline, ktorá nevyžaduje prakticky žiadnu starostlivosť. Pokiaľ patríte k časovo vyťaženým jedincom, potom toto určite oceníte. Aj keď zelenec pochádza z ďalekej Afriky (čiže z teplých krajov), s naším podnebím sa pekne stotožnil. Môžete ho pestovať ako na slniečku, tak v tmavších kútoch.

Bromélia pre parádu

Bromélia je izbová rastlina, ktorá, aj keď pochádza z juhoamerických pralesov, nie je jedovatá. Síce sa tak môže javiť, ale skutočne jedovatou nie je. Je napokon príbuznou klasickému ananásu. Je síce trošku náročnejšia na pestovanie, avšak s vašim psím maznáčikom si bude rozumieť.

Ľadviník navyše čistí vzduch

Medzi izbovými rastlinami nájdete dokonca také, ktoré sú skutočne na prospech. Myslíme tým napríklad ľadviník, ktorý nielen, že nie je škodlivý a so psom skvele vychádza, tak vie aj vyčistiť vzduch v interiéri. Je vhodný aj na spolužitie s mačkami, ani tým neubližuje. Čo sa týka starostlivosti, hovoríme o pomerne nenáročnej izbovej rastline, ktorá toho ku šťastiu potrebuje len veľmi málo.