Tri spôsoby, ako bezchybne naniesť make-up

Každé ráno je pre ženy náročné. Ženy vstávajú o viac ako hodinu skôr, aby na svoj tvár dokonale naniesli ďalšia tvár – teda make-up. Každá žena chce byť počas dňa krásna, a to bohužiaľ závisí od toho, ako si žena nanesie svoj make-up. Nie každá žena sa vedia perfektne nalíčiť, tým zdatnejším trvá líčenia pokojne len desať minút, niektoré sa však trápi s nanášaním make-upu aj hodinu či hodinu a pol. Ak vám robí problém práve líčenia, máme pre vás veľmi užitočný tip.

Perfektné líčenie nespočíva v perfektne spravené obočie alebo v krásne namaľovaných linkách. Perfektné líčenie spočíva v základe, teda v perfektne nanesenom make-upu. Make-up je skutočne základ, na neho sa ďalej konturuje, púdrom, maľujú sa líčka. Poradíme vám teda s týmto základom.

Existujú tri spôsoby, ako make-up môžeme rozotierať. My vám všetky tri spôsoby vymenujeme a taky vám odporučíme ten najlepší a najvhodnejší.

1) Prsty, rúk

Väčšina žien nanáša svoj make-up prsty. Lenže ak máte tekutý make-up, nikdy ho nenanesiete tak bezchybne, ako keby ste svoj make-up rozotierala pomocou hubky. Tekutý make-up robí lemy okolo tváre, ktoré nepôsobia vôbec pekne. Tieto lemy je nutné perfektne rozotrieť.

Ak však máte tuhší make-up, ktorý nie je nijako tekutý, v tomto nanášaní nevidíme problém.

2) Pomocou penové hubky

Určite ste vo svete kozmetiky zaznamenali aj penové hubky, ktoré dnes nájdete v rôznych tvaroch a farbách. Na tvaru ani farbe nezáleží, je to len prostriedok, ktorý vám dopomôže k perfektnému nanesenie základného make-upu. Je to skvelý pomocník, ktorý si perfektne poradí aj s tekutým mejkapom. Bohužiaľ veľa žien na hubku nanáša až zbytočne veľa make-upu.

3) Pomocou štetca

Pre zdatnejších ženy, ktorým líčenie nerobí problém a pre ktoré je to skôr koníček, odporúčame aj nanášanie pomocou štetca. Je však potrebné zvoliť dobrý štetec a je potrebné poznať, akým štetcom môžeme rozotierať aký make-up. Nie každý make-up pekne rozotrieme štetcom.