Nenechajte sa módou ovládať

Zostavte si svoj vlastný nadčasový šatník. Termín capsulewardrobe v posledných pár sezónach ovládol celý módny svet. Značky uvádza svoje nové kolekcie s týmto označením a naznačujú, že je jedno, aký nosíte štýl. Má byť len udržateľný. Je dosť náročné sa v tom chaose nejako vyznať. Návrhári nám prezentujú stále viac kolekcií, po ktorých nás núti túžiť a in je asi všetko. Môžete začať u retro štýle až po prísny minimalizmus. V čase sezónnych výpredajov, ktorým mnohokrát nemožno odolať, sa držte na uzde. Všetci šalejú, ale vy nemusíte. Prestaňte sa biť o ďalší nový kúsok.

Než začnete:

Váš nadčasový šatník môže byť zostavený, akokoľvek budete chcieť. Môže sa napríklad líšiť v závislosti na daných ročných obdobiach, alebo môže zostávať rovnaký. Musíte sa cítiť pohodlne. Na Pinterestusi vytvorte svoje nástenky všetkého, čo by mal váš nadčasový šatník obsahovať. Začnite s celkovými outfity a potom z toho nechajte vyplynúť jednotlivé kusy, ktoré si zaobstaráte. Čím viac fotiek, tým lepšie, vytvoríte si svoj štýl. Potom rozdeľte fotky do sezón a nechajte len tie, čo sa vám najviac páči. Stačí treba 5 outfitov. Spíšte si, z čoho sa tieto outfity skladajú, a vyjde vám, že potrebujete džínsy, legíny, sukňu, košeľu a sako.

Triedenie a nákup

Nastáva triedenie pôvodného obsahu šatníka, na ktorej si vyhraďte i víkend. Vyberte veci, ktoré máte na zozname, dajte ich bokom a odškrtejte si ich. Dostanete základ svojho nadčasového šatníka. Potom k nim dajte veci, s ktorými sa dajú ľahko kombinovat.Do kufra alebo krabice dajte zvyšok. Ak vám nejaký kúsok naozaj začne chýbať, budete vedieť, kde ho máte hľadať. Pokiaľ si počas 3 až 6 mesiacov ani nespomeniete, venujte veci charite alebo do zberne šatstva. Potom môžete ísť nakupovatjen kúsky, ktoré máte na zozname, a ladí do štýlu nadčasového šatníka. Dodržujte zlaté pravidlo, že keď do šatníka jednu vec pridáte, musíte sa zároveň jednej zbaviť. Nadčasový šatník nie je nudný a občas možno zaradiť módne trendy, len sa to musí robiť s rozmyslom a bez unáhlených nákupov.