Tipy pre krásne a pevné nechty

Súčasťou dokonalého vzhľadu sú tiež pevné a krásne nechty. V prípade, že niektorá žena nemá upravené nechty, vyzerá, ako keby o seba nestarala. Preto si ženy musia vynahradiť čas na to, aby sa o nechty starali a vzhľadovo je upravili. Môžu si samozrejme zájsť na manikúru, ale samozrejme existuje niekoľko iných tipov, ako o nechty starať, aby boli krásne.

V prípade, že túžite po krásnych a pevných nechtoch, poradíme vám, ako sa o ne starať, aby boli naozaj ako z časopisu alebo z plagátov.

Udržujte tvar nechtov

Prvou úlohou, ktorý treba dodržiavať a splniť, je udržiavať tvar nechtov. Podľa profesionálnych manikériek by mala každá žena udržiavať tvar nechtu minimálne každých štrnásť dní, a to napríklad pomocou klieštikov alebo pilníka, ktorý je tiež skvelým pomocníkom pri udržiavaní pevných nechtov a udržiavanie tvaru nechtu. V prípade používania pilníka odporúčame používať sklenené alebo mäkké typy pilníkov, pretože nie sú tak tvrdé ako kovové. Kovové pilníky kvôli svojej tvrdosti štiepia nechty, ktoré sa pod ťarchou takéhoto pilníka lámu.

Zatláčajte nechtovú kožičku

Ďalší tip, ako udržiavať nechty pevné a zdravé, je zatlačovať ich nechtovú kožtičku. V ideálnom prípade natrite nechty olejčekom alebo iným podobným zmäkčujúcim prípravkom, neskôr použite treba pomarančové drievko, ktoré je vhodné na zatláčanie nechtových kožtičiek. V prípade zatláčanie kožtičiek si na to urobte čas pokojne aj niekoľkokrát týždenne, vďaka tomu budú nechty vyzerať naozaj upravene.

Ako nanášate krém?

Pevné a krásne nechty získate aj tak, keď budete dobre nanášať krém. Otázkou teda je, ako nanášate krém vy? Krém by sa mal správne nanášať smerom od kĺbov k zápästia. Každý prst by sa mal zároveň premasírovať zvlášť, to napokon radia aj profesionálne manikérky, ktoré o nechty naozaj starať vie.

Okrem toho by sa mal používať aj šetrný odlakovač nechtov, rovnako tak nepoužívajte aj menej kvalitný lak.