Ako si kúpiť kabát podľa postavy?

Možno si hovoríte, že kupovať si nový kabát na konci zimy je trochu zbytočné. Lenže opak je v tomto prípade pravdou. Veď kabáty sa ešte nosia aj počas marca alebo začiatku jari, a tak je určite ešte vynosíte. Navyše neraz sa stalo, že sneh napadol aj počas marca alebo neskôr na jar, preto sa kúpu nového kabátu rozhodne nenadŕža. Aby ste si však kúpili kabát presne taký, aký vám padne, poradíme vám s jeho výberom.

V súčasnej dobe sa stretnete na trhu s mnohými rôznymi strihy kabátov a s ich rôznymi typmi. Pravdou je, že mnohé ženy sa v nich nevyznajú, a tak potrebujú pomoc pri výbere. Našťastie s tým poradíme. Kabát si totiž možno vybrať podľa postavy.

Keď máte postavu v podobe presýpacích hodín

Je vaša postava podobná presýpacím hodinám? V takom prípade by ste mali voliť kabát s opaskom, ktorý vám pekne zvýrazní pas. Dĺžkovo by ste ho mali voliť ku kolenám. Ak patríte k vyšším ženám, vyberte kabát aj dlhšie, nebojte sa ani takzvaného oversize štýlu, ktorý nemôžu nosiť ženy menšieho vzrastu.

Keď máte postavu v podobe jabĺčka

Máte väčšie bruško čiže ste majiteľkou postavy v podobe jabĺčka? Mali by ste svoj nedostatok schovať, ideálne sú pre vás kabáty kratšie, ktoré vám zvýrazní vaše chudé nôžky. Nesiahajte po kabátu dlhšom ako do polovice stehien, taká dĺžka kabáta je plne vyhovujúce. Pokojne sa kabát môže krapet rozširovať, a to od pŕs smerom dole.

Keď máte postavu v podobe trojuholníka

Možno ste však majiteľkou postavy do tvaru trojuholníka. Ide o ženy, ktoré majú postavu so širokými ramenami a užšími bokmi. Také ženy by mali voliť skôr kabáty v strihu do tvaru A, prípadne sú vhodné aj dlhšie kabáty, ktoré však opäť môžu nosiť len tí, ktorí majú postavu vyššiu a nie sú majiteľmi Drobulinké postavy.