Štyri typy topánok, ktoré doslova pobláznili svet. Máte je taky v botníku?

Ak sa krapet orientujete v módnom svete alebo aspoň chodíte pravidelne okolo obchodov s obuvou, určite ste zaregistrovali niekoľko zaujímavých kúskov, ktoré sa dostali do módy. Dalo by sa povedať, že to sú kúsky len pre odvážnych, pretože ich tvary ani veľkosti nie sú pre každého. Aj napriek tomu dokázali poblázniť svet a my si predstavíme niekoľko horúcich modelov, ktoré možno aj vy skrývate vo svojom botníku. 

Topánky s geometrickými podpätkami 

Ešte donedávna to bolo tak, že ak dáma túžila po vkusných lodičkách, väčšinou siahla po klasických lodičkách s ihlovým podpätkom alebo zvolila pohodlnejšie verziu, a síce siahla po hrubom podpätku, ktorý bol zároveň nižší. Teraz majú ženy na výber z viacerých možností. Do módy sa totiž dostali geometrické podpätky, ktoré zaujmú nejednu ženu. Niektoré vyzerajú často dosť nekvalitne, iné naopak budí pocit, že sa na nich ženy udržať nemôžu. 

Muletky s dvoma farbami 

Poznáte takzvané muletky? Určite je taky máte doma. Jedná sa o nazouváky, ktoré vyzerajú krapet ako mokasíny. Cez leto sme ich nosili hojne, otázkou je, či ich môžeme nosiť aj na jeseň. Rozhodne áno, ak počasie dovolí. Muletky sa však v poslednom čase špecifikovali. Nemôže sa nosiť čokoľvek, štýlové sú len tie dvojfarebné, ktoré sú z pravej strany jednej a z druhej strany druhej farby. 

Martensky sú zase v móde, tentoraz v kockované podobe 

Svet v nedávnej dobe tiež pobláznili takzvané martensky, ktoré sú inak známe tiež ako gladiátorky alebo farmárske topánky. Skrátka a dobre sa jedná o obuv, ktorá síce nemala, čo robiť v lete na pultoch v obchodoch, napriek tomu tam topánky boli a hojne sa kupovali. Doslova pobláznili svet vo svojej kockované podobe. Aj to je dôkaz, že kocky sú tento rok vzorom, ktorý na jeseň nemá konkurenciu. 

Zvieracie vzory 

Aj keď sa o tom dlho polemizovalo, dnes je to oficiálne. Zvieracie motívy naozaj ovládnu tohtoročnú zimu. najmä topánky