Bez slameného klobúka k moru nejazdite!

Doba letných dovoleniek je v plnom prúde. Ak sa ešte len na dovolenku chystáte, nezabudnite si pribaliť opaľovací krém a plavky. Iste totiž idete na dovolenku k moru, ktorá je stále jednou z najviac obľúbených dovoleniek vôbec. More je síce stále rovnako slané a pláž je stále rovnako piesočná, ale na druhú stranu je to hotový odpočinok sám o sebe už len vtedy, kedy si vaľkanie sa pri mori predstavujete večer, keď idete spať.

Avšak je nutné si pribaliť nielen opaľovací krém a plavky, čo sú dve veci, bez ktorých sa nezaobídete, ale tiež si pribaľte nejakú pokrývku hlavy, pretože na plážach naozaj slnko žeravie maximálnym výkonom a vy sa tak ľahko spálite či si privodíte úpal, ktorý vám môže dovolenku ľahko zničiť – tým si môžete byť istí.

Pokrývky hlavy zažívajú hotový boom!

V poslednej dobe si určite čím ďalej častejšie všímame ľudí, ktorí nosia čiapky, šiltovky alebo klobúky. Všeobecne pokrývky hlavy totiž v poslednej dobe prežívajú istú revolúciu či akýsi boom, nad ktorým by sme sa rozhodne mohli pozastaviť. Čiapky sú teda štýlové až na jeseň, ale čo sa týka šiltoviek, tie vidíme na každom rohu. Konečne sa však odvrátil ten trend šiltoviek s rovným šiltom, ktorý sa nosil najrôznejšie na stranu. To už je našťastie fuč. Dnes je však populárny opäť ten kúsok s klasickým šiltom, teda tá pravá šiltovka, akú poznáme. Dnes sa ale nosí obrátene, čo vyzerá napodiv naozaj skvele!

Avšak aj klobúky si prežívajú akýsi boom, pretože sa opäť prebudili z minulosti slamené verzie klobúkov. Dodnes sme boli nadšení hlavne z klasických klobúkov pevného tvaru, dnes sa môžeme radovať zo slamených kúskov, ktoré sú súčasťou hlavne dovoleniek pri mori. Preto ak ešte zvažujete, čo si musíte dokúpiť, kúpte si slamený klobúk, ktorý vás veľmi štýlovo ochráni pred páliacim slniečkom. Navyše sa pod ním úplne fantasticky drieme na pláži!