Škvrny na tričku od potu nevyperiete v práčke. Je potrebné privolať pomocníkov

Človek sa potí, nech je leto alebo zima. Skrátka sa potu na tričku nevyhneme. Treba pri športe sa môžeme obliekať do funkčného oblečenia, pretože práve funkčné oblečenie dokonale absorbuje pot, preto môžeme pokojne a bez starostí športovať. Lenže pri oblečení na bežné nosenie je to inak. Oblečenie do seba skrátka nevsakuje pot, práve naopak. Pot ide mnohokrát vidieť veľmi výrazne, najmä ak na sebe máme farebné oblečenie. Pri farebných tričiek sa však nevyskytujú nepekné škvrny od potu, to je problém väčšinou bielych tričiek. Bohužiaľ škvrny od potu nejde mnohokrát vyprať v práčke, a tak sme nútení to skúsiť inak. Aby ste nehľadali manuály na internete, poradíme vám niekoľko účinných spôsobov, ako sa so škvrnami od potu pobiť. 

Skúste to s citrónom 

Mnohí ľudia ani nevedia, akého pomocníka vo svojej chladničke alebo miske na mikrovlnnej rúre majú. Tým pomocníkom je citrón, ktorého najčastejšie pridávame do dressingov alebo do rýchlych, osviežujúcich štiav. Citrón je však možné použiť aj v prípade, že nás trápi škvrny od potu na tričku. 

Stačí, keď si na namočené tričko nanesieme zmes citrónovej šťavy a vody v pomere 1: 1. Necháme chvíľku vstrebať a potom buď umyjeme ručne, alebo dáme tričko ešte mokré do práčky k vypranie. Škvrny od potu budú razom preč. 

Keď nepomôže citrón, je tu Jelen 

Samozrejme to ide aj bez citróna. Stačí, keď si zájdete do najbližšej drogérie alebo prípadne supermarkete, kde nájdete mydlo zvanej Jeleň. Krásne vonia, ale to nie je jeho silnou stránkou. Silnou stránkou je to, že z oblečenia dostane úplne každú škvrnu. Stačí, keď tričko so škvrnami od potu vyperiete ručne s mydlom Jeleň a potom ešte mokré tričko vložíte do práčky a vyperiete tak, ako ste zvyknutí. Škvrny budú razom preč. 

Jeleň si poradí s akýmikoľvek škvrnami. Či už sú to škvrny spôsobené ružovou ponožkou alebo čarbance od prepisovačky, so všetkým si Jeleň poradia, avšak je nutné, aby škvrny neboli ešte zaprané.