Čižmy nad kolená ako príprava na prichádzajúce Obleva

Zima so sebou často prináša hneď niekoľko javov. Najskôr sa jedná o nízke teploty, ktoré tento rok dosiahli naozaj rekordných čísel. Tie nás donútili zamyslieť sa nad tým, čo budeme a nebudeme nosiť. Ľahký kabátik či len pončo miesto hrubého svetra rozhodne nie je dobrou voľbou do tak tuhých rán. Veď ženám mrzli vlasy hneď, čo vyšli pred dom. Čiapky pred mrazmi síce chránila, ale nie tak úplne. Rovnakú ochranu poskytovali rukavice, ale opäť sa jednalo o iba deväťdesiatich percentuálny účinnosť. 

Zimné mesiace ďalej priniesli snehovej kalamity, ktoré si stále žiadajú veľa obetí z dopravných nehôd. Prevažne v susedných štátoch sa stále konajú hromady búračiek. Nás však sneh donútil vymeniť si konečne obľúbené tenisky za zimnú obuv. Prevažne tínedžeri mali veľký problém s touto zmenou. Botasky sa totiž stali ich obuvou, ktorú nosí od jesene do jari. Keďže snehu sa tento rok vyskytlo vážne veľa (k tomu ešte naozaj nízke teploty), nešlo to inak. Našťastie si muži našli zaľúbenie v obľúbených farmářkách a ženy vo vkusných čižmách nad kolená. 

Síce sú to čižmy, ale zrovna medzi najteplejšie obuv sa neradí. Sú ale najnovším trendom na módne diaľnici, preto, ak okolo nich budete prechádzať, je určite naberte do svojho auta. Zaručí vám štýlový vzhľad a obdiv ako u žien, tak samozrejme aj u mužov. Obľúbené sú najmä v kombinácii s čiernymi silonkami a šaty či áčkový sukňou. Aj keď je naozaj chladno, nájdu sa aj takí otužilci, ktorí presne túto kombináciu nosili aj v teplotách mínus dvadsať stupňov Celzia. 

Samozrejme sa kozačky nad kolená skvele hodí aj k iným outfitom, nielen k tomu „letnému“ štýle. Chybu neurobíte ani v prípade, ak zvolíte túto obuv k úzkym džínsom. Doplniť ich môžete napríklad štýlovým svetríkom alebo dlhým Cardigan. Ten je mimochodom stále v kurze, teda so starým dobrým „rozopnutým svetríkom“ (ako tomu veľa ľudí prezýva) neurobíte sebemenší krok zlým smerom.