Stop akné s rastlinkou aloe

Akné, ekzémy a mastná pleť – to sú každodenné problémy nejednej ženy. Dámy, vyskúšali ste rôzne krémy, mastičky alebo iné látky proti týmto ťažkostiam, ale stále ste sa toho nezbavili? Skúste navštíviť kvetinárstvo a v ich sortimente si vyberte rastlinku aloe vera.

Táto vytrvalá vždyzelená rastlina má totiž stopercentnú účinnosť. Stačí ju rozpoliť a dužinou potrieť „boľavé“ miesta. Pri pravidelnom používaní zmizne nielen ustavičnej svrbenie, ale aj pupienky, ktoré ono svrbenie vyvoláva.

Blahodarné účinky nielen proti akné

Keďže bylinka obsahuje veľa vitamínov, predovšetkým A, E a C, je skvelou voľbou vo chvíli, keď vás trápi cukrovka alebo hociktoré cievne choroby. Pri ochoreniach, ako je rakovina alebo tuberkulóza, taktiež neváhajte a poraďte so svojím lekárom, ako najlepšie túto rastlinku užívať, aby svoje zdravé zložky čo najrýchlejšie priniesla do tela.

Aloe ale nepomáha len pri vážnych ochoreniach alebo pri akné, v kozmetike ju nájdeme prevažne v produktoch, ktoré hoja plesne a opary. Ak sa trápite výskytom lupín vo vašich vlasoch a neviete si s nimi poradiť, skúste túto prírodnú alternatívu. Tip pre ženy: stačí si dužinou tejto bylinky potrieť pokožku hlavy a nechať pôsobiť. Pomôže rýchlejšie než najširšia škála rôznych šampónov či liečiv.

Aloe vera je pomocníkom aj pri chudnutí. Tento fakt pozná len máloktorá žena. Aloe nám totiž dodáva energiu, ktorú využívame pri cvičení. Cítime sa menej unavení a viac vydržíme. Okrem iného má detoxikačné účinky, teda pôsobí podobne ako ranný stereotyp vody s citrónom. Ak sa radíte medzi dámy, ktoré majú stále problémy so svojím trávením, aj tohto vás bylinka zbaví.

Ak sa pýtate, v akej forme je najlepšie rastlinu zakúpiť, tak sa samozrejme odporúča pre ženy kúpa svoje vlastné kvety v kvetináči. Ak nepatríte medzi zahradnice či dobré kvetinárky, vyberte miesto návštevy kvetinárstve radšej lekáreň. Väčšinou tam totiž nájdete produkty s aloe vera. Odporúča sa kúpiť stopercentnú extrakt. Je samozrejme možné tiež kúpiť gél s výťažkami z listov alebo rovno nápoj s bylinnou dužinou.