Nepozvaní hostia vo vašich domácnostech

Deratizátor sa často dostanú na miesta, ktoré nie sú úplne príjemná. Spájajú sa s tým nepríjemné úkony, ako zbieranie uhynutých hlodavcov a hubenie hmyzu. K dispozícii sú ale všetky hygienické pomôcky a pokojne aj skafander. Kvalitné filtre vďaka maske neprepustia žiadny zápach. Deratizátor majú osvedčenie u Združenie pracovníkov DDD pre Českú republiku. Skratka DDD znamená dezinfekcia, dezinsekcia, deratizácia a certifikácia má 3 stupne. Základné, majstrovský a toxický. Každý z jednotlivých stupňov oprávňuje k trochu iným činnostiam. Základné dovoľuje prácu zamestnanca, majstrovský umožňuje zasahovať aj v potravinárskych prevádzkach, zamestnávať pracovníkov a školiť ich, ktorý získate po piatich rokoch praxe. Toxický certifikát oprávňuje k používaniu vysoko jedovatých látok aplikovaných pri silnom napadnutí v hospodárskych priestoroch, treba mlynov a síl.

Časté hubenie škodcov

Najčastejšie sa hubí v letných mesiacoch najmä osy, sršne a mravce, ktorí cez zimu nevyliezajú von. Celoročne sa hubí potkany, myši, ploštice a šváby. Často majú ľudia problém aj s krysami. Pletú si ich často ale s potkanmi. Predtým boli všade krysy, potkany sa k nám dostali o niečo neskôr. A sú dosť agresívne a vytlačili krysy do pozadia. Krysy sa už vyskytujú len ojedinele. Potkany sa združujú najmä v pivničných priestoroch. Krysy lezú smerom nahor, väčšinou na pôdy. Kuny veľa škodí, vyžierajú zateplenie pod strechou, lezú do automobilov a překousávají káble. Veľmi im chutí bužírka. Chráni ich ale zákon a nesmie sa hubiť. Môžete ich odchytiť do živo-lovné klietky a zase vypustiť. Poľovníci v určitom ročnom období tiež kuny lovia. Ďalej sú v podstate tiež chránenie sršne. Vo voľnej prírode sa na ne nesmie vyvíjať akýkoľvek likvidačný tlak. Na vašom pozemku pri bezprostrednom ohrození sa o ne postará firma.

Škodcovia vie prekvapiť

Miesta výskytu škodcov sa príliš nelíšia, ale občas prekvapí. Potkany môžu mať hniezdo aj vo funkčnom mrazničky v kusu mäsa. Neublíži im ani teploty v mínusových číslach, kde v pokoji vegetujú. Cvrčky domáci u chovateľov terárijných zvierat občas utečú a stanú sa z nich pekne nepríjemní nočné kamaráti, ktorí vás nenechajú v noci spať. U švábovitého hmyzu funguje metóda hubenie v podobe nastraženie požerových nástrah. Ide o gél obsahujúci účinnú látku. Švábovitý hmyz totiž po sebe vo svojich hniezdach aj pojedá vlastné výkaly. Šváb sa vracia do kolónie a zanesie jed až do epicentra, kde vzniká dominový efekt účinkujúcich viac ako postreky. Tie ale tiež niekedy prídu viac vhod, záleží na situácii.