Ako sa správne starať o plavky?

Plavky sú síce niečo, čo si kupujeme každý rok, ale to nie je preto, že by tie staré boli poškodené. Je to preto, aby sme mali plavky, ktoré sú zrovna pre dané obdobie in. Každý rok sa trendy vo svete plaviek líšia, mnohé ženy sa preto rozhodli plavky zbierať. Striedajú je počas leta, nosia zakaždým iné. Lenže aby im všetky plavky vydržali dlhé roky, musí sa o ne dobre starať. Ak sa o ne dobre starať nebudú, plavky sa im rozpadnú po prvých pár použitiach.

Plavky nie sú tričko alebo iný podobný kúsok, ktorý stojí pár korún. Plavky sú dnes pomerne drahé, navyše nie vždy sa vám aktuálne modely na trhu zapáči. Odporúčame sa preto dobre starať o tie, ktoré už máte doma.

Je potrebné sa o ne starať hlavne počas leta, kedy plavky dostávajú naozaj zabrať. Nosíme ich do mora, kde dostávajú naozaj do tela, tiež im škodí chlór z kúpalísk a záhradných bazénov. Aby sa vám naozaj nerozpadli, dodržujte niekoľko pravidiel.

Žmýkanie plaviek? Buďte opatrní

Plavky sú vyrobené z krehkého materiálu, preto k nim pristupujte opatrne. Ideálne bude, keď budete plavky prať v ruke. Práčka im nemusí zrovna prospieť. Ak však chcete prať v práčke, na viac ako tridsiatich stupňov plavky neperte.

Pri praní plaviek v ruke sa vyhnite zbytočnému žmýkanie. Plavky moc nepretáčajte, ani ich neobtáčajte a nežmýkajte pri rotácii. Ak z nich chcete dostať vodu, jemne ich vymačkajte. Košíčky zbytočne neprolamujte.

Dôležité je aj skladovanie plaviek

Ak chcete, aby vám plavky vydržali naozaj čo najdlhšie, musíte ich správne skladovať. Plavky by sa nemali skladovať vlhké, ale zároveň sa nesmie skladovať v plastových vreckách alebo v podobných vakoch. Materiál, z ktorého sú plavky vyrobené, potrebuje pre svoj spokojný život dostatok vzduchu. Pokiaľ chcete plavky uschovávať v nejakých vrecúškach, skladujte je skôr v látkových vrecúškach, ktoré sú navyše ekologické.