Ako sa správne starať o kožené módne doplnky

Keďže je ekológia hlavnou témou posledných mesiacov, dostáva sa k slovu aj vo svete módy. Poslednou dobou sa ukazuje jedno – kvalita má prednosť pred kvantitou čiže sa ľudia zameriavajú pri kúpe oblečenia na kvalitnejšie, aj keď trochu drahšie kúsky. Vedia, že svojou životnosťou hravo prekonajú lacnejšie alternatívy, ktoré za dobu života jedného bavlneného trička musia kupovať aj päťkrát, ak nie viackrát.

To isté platí v prípade výberu módnych doplnkov. Záujem rastie predovšetkým o kožené módne doplnky, ktoré sú svojím prevedením nadčasové. Či už hovoríme o opaskoch, peňaženkách alebo kožených náramkoch, sú skrátka niečím, čo nás bude pekne dlho sprevádzať. Teda, pokiaľ sa o nich budeme riadne starať.

Poďme si prezradiť, ako sa správne starať o kožené módne doplnky.

Dávame si pozor na premočenie

Ako sa koža chová asi každý vie. Ide o „živý“ materiál, ktorý pracuje podľa toho, v akých podmienkach sa práve nachádza. Dokáže si ho podmaniť voda, preto je kľúčové, aby sme sa vyhýbali premočeniu. Kožu tiež nikdy nekladieme na radiátor alebo na priame slniečko, aj to totiž môže viesť k deformácii koženého výrobku.

Koža ako taká je síce náchylná na vysokú vlhkosť, ale jej rýchle vyschnutie jej skôr škodí. Vedie to k jej zatvrdnutiu a následnému popraskaniu.

Kožené výrobky nikdy neperieme

Veľa ľudí robí jedno, a síce berie kožené módne doplnky. Lenže to je kameň úrazu. Módne doplnky sa neperú, a to za žiadnych okolností. Ak máte pocit, že potrebujú navrátiť život, berieme do rúk čistú handričku namočenú ideálne v jarovej vode a kožu jemne stierame.

Človek si však musí dávať pozor na to, aký konkrétny kožený materiál ošetruje. Inak sa človek stará o kožu hladkú, inak potom o semiš.

Pravidelné ošetrovanie je kľúčové

Okrem toho stojí za zmienku pravidelné ošetrovanie. Kožené módne doplnky sa pravidelne ošetrujú, a to preto, aby výrobok vydržal dlhé roky. Existuje hromada prípravkov určených rýdzo na starostlivosť o kožené produkty, preto vsádzajte len na ne, nie na nejaké náhradky či prípravky, ktoré sú určené na všetko ostatné, len nie na kožu.