Som mamičkou na materskej, ale nemám peniaze. Čo mám robiť?

Stať sa matkou, to je pre mnohé ženy požehnaním, ale mnohé ženy vnímajú dieťa ako synonymum nadmerného míňanie peňazí, ktorých aj tak nemajú moc. Nie každá mamička, ktorá privedie dieťa na svet, mu dokáže dať a kúpiť všetko, čo potrebuje. Mnohé mamičky sa dostávajú do depresií, pretože ich finančná situácia nie je práve najlepšia. Ak ste aj vy mamičkou na materskej dovolenke a ak aj vás trápi ťaživá finančná situácia, prezradíme vám, čo robiť.

Materská dnes nie je práve veľká, to je všeobecne známy fakt. Keď teda príde bábätko a žena sa ocitne v stave, kedy poberá len príspevok od štátu zvaný materská, nemôžeme sa čudovať tomu, že sa ocitá v neľahkej situácii a pomýšľa na veci, na ktoré by inak nemyslela. Samozrejme ak sa žije s priateľom alebo manželom, je situácia zrazu ďaleko jednoduchšie, ale v prípade, že sa s partnerom nežije, matka sa stáva samoživiteľkou a pýta sa, čo má robiť, keď nemá peniaze.

Rodina je záchrana

V tejto situácii sa pozná, ako skvelú máte rodinu či akú oporu v rodine máte. V tejto neľahkej situácii totiž môže rodina výrazne pomôcť. Nebojte sa požiadať svojich najbližších o pomoc, od toho tu ostatne rodina je. Naviac vám vaše mamičky môžu poradiť aj v starostlivosti o bábätko, čo oceníte najmä vtedy, ak ste prvorodičky.

Aj pôžička môže byť riešením

Samozrejme nie všetky ženy, respektíve mamičky na materskej, sa môžu chváliť prajúca rodinou, ktorá je ochotná pomôcť. Niektoré rodiny majú medzi sebou veľmi vyostrené vzťahy, a tak žiadosť o finančnú výpomoc neprichádza do úvahy. V takom prípade však prichádza do úvahy pôžičky, ktoré sú tiež riešením.

Pôžička by síce mala byť tým posledným možným východiskom, ale v prípade nemilých vzťahov s rodinou je tým prvým možným riešením. Banky sa možno budú priečiť a nebudú vám chcieť poskytnúť pôžičku, sú tu ale rýchle pôžičky online, ako je potrebné Razdva pôžička, v rámci ktorých si požičiate na prilepšenie aj niekoľko tisíc korún.