Ako si vybrať topánky a ako ich kombinovať? Prezradíme

Topánky sú neoddeliteľnou súčasťou každého outfitu. Každý by mal mať vo svojom botníku niekoľko základných kúskov, bez toho nemožno žiť. Lenže je otázkou, aké kúsky mať, aké kúsky si vybrať a ako ich prípadne kombinovať. Pokiaľ už zúfate, máme pre vás takzvaný veľký obuvnícke špeciál. Priblížme si jednotlivé tipy obuvi a to, kam sa napríklad hodia či s čím ich kombinovať. 

Tenisky 

Snáď najpohodlnejší a najzákladnejšie pár topánok, ktoré máme doma všetci, sú tenisky. Tento typ topánky bude trendy vždy, my si len hráme s jej tvarom a farbou. Obľúbená značka je Nike, Reebok, Adidas a veľa ďalších. Tvrdosť topánky si vyberajte podľa toho, kam ich chcete nosiť, na celodenné nosenie sú najlepšie topánky strednej tvrdosti, na behanie sú vhodnejšie zase mäkšie, ale je to len na vás a vašich preferenciách. Tenisky ako také sa hodia takmer ku všetkému, pretože môžu každý outfit urobiť trochu viac ležérne. 

podpätky 

Topánky, do ktorých musíme dospieť, sú práve podpätky. Pokiaľ Vám chôdza na nich robí trochu problém, nebojte sa kúpiť si zo začiatku nižšie a širšie podpätok, ktorý vyzerá tak dobre ako ten vysoký. Tieto topánky sa taky hodí ku všetkému, pretože zasa celý look môžu urobiť trochu viac elegantné. V skratke, podpätky vyzerajú nádherne k šatám, sukni a džínsom. 

čižmy 

Jedny z teplejších topánok, ktoré sú tiež jedno veľké must-have každej zimy, sú čižmy, ktoré sa dnes dajú kúpiť v rôznych podobách. Môžete si vybrať nižšia, vyššia, bez podpätku, s podpätkom, kožené, látkové, len nech sa páči vám. Trendy sú v poslednom čase semišové čižmy so šnúrkami vzadu a vysokým širokým podpätkom. 

sandálky 

Oproti čižmám sa sandálky hodia na jar a leto, pretože sú otvorené a vzdušné, čo je jedno veľké plus v prípade, že nemáte radi spotené nohy. Navyše si môžete vybrať medzi mnohými modelmi, ktoré trh ponúka (so šnúrkami, s mašličkami, s kamienkami, kožené, látkové a ďalšie). Hodí sa k sukniam, šatám aj k takzvaným Havlovkám.