Aké zdravotné intímne problémy najviac trápia vaše partnermi?

Aj muži môžu mať nepríjemné zdravotné problémy, aj pánov môže trápiť niečo intímneho. Síce sa neustále hovorí, že aj ženy majú svoje dni, ale v tomto prípade by bolo ďaleko presnejší, keby sme povedali, že aj muži majú svoje dni. V prípade, že patrí k mužskej časti populácie, mali by ste vedieť, aké zdravotné problémy vás môžu sužovať, aké zdravotné problémy vás môžu trápiť. Zamerajme sa konkrétne na intímne zdravotné problémy, s ktorými sa páni obracia na andrológa, teda na doktora, ktorý lieči poruchy mužskej plodnosti, poruchy erekcie alebo predčasnú ejakuláciu a podobne.

Mať intímny zdravotný problém, to nie je skutočne nič, za čo by sa mal človek hanbiť. Je však nutné, aby s takým zdravotným problémom zamieril človek čo najskôr k lekárovi, ktorý by prípadne navrhol možnosť liečby alebo iné riešenie. Ako sme spomenuli, pri intímnych zdravotných problémoch mieri páni za andrológ, a to najčastejšie s týmito problémami.

neplodnosť

Najčastejším intímnym problémom mužov je neplodnosť. Mnohí páni dokonca chodia k špecialistom, ktorí neplodnosť liečia. Dnes už nežijeme v staroveku alebo v praveku, dnes sa dá liečiť aj neplodnosť, a to napríklad odstránením možných dôvodov neplodnosti.

predčasná ejakulácia

Predčasná ejakulácia je opäť veľmi intímne a chúlostivý zdravotný problém, ktorý často vedie k nespokojnosti v sexuálnom živote, je preto dôležité ho riešiť. Predčasná ejakulácia nie je problém, ktorý by sa dotýkal len jednej vekovej generácie, je to problém, ktorý sa môže dotknúť všetkých generácií mužov.

Tento problém najčastejšie dochádza kvôli nedostatku serotonínu. Našťastie v takom prípade možno začať užívať len lieky, ktoré serotonín dodajú.

poruchy erekcie

Veľmi častým intímnym problémom mužov je tiež porucha erekcie. Príčiny môžu byť napokon rôzne, môžu byť psychické aj organické. Zatiaľ čo u mladých mužov je dôvodom poruchy erekcie väčšinou psychika, u starších jedincov za to väčšinou môžu civilizačné choroby, ako je napríklad rakovina alebo vysoký tlak.