Čo so starým oblečením?

Čo so starým oblečením? To je otázka, ktorú si kladie každý, kto zrovna triedi skriňu. Staré oblečenie pravidelne triedime v čase, keď prichádza a kedy odchádza zima, máme to skrátka sa zimou spojené. V súčasnej dobe sa teda nájde veľká kopa tých, ktorí triedia svoje šatníky a nevedia, čo so starým oblečením urobiť. Samozrejme ho v žiadnom prípade nevyhadzujte, to by bola večná škoda. 

Buďte kreatívny! 

Ak ste sa rozhodli niektoré oblečenie vytriediť najmä preto, že sa vám nepáčilo, nemusíte ho ihneď dávať do odpadkového koša. Je totiž možné, že z neho vytvoríte úplne nový kúsok, ktorý si zamilujete. Ak ste vytriedili džínsy, ktoré vám ale stále dobre padnú, kúpte si v galantérii perličky. Perličky na džínsy našite a máte štýlový kúsok, ktorý sa dnes nosí a za ktorý by ste v obchodoch zaplatili aj niečo vyše tisíc korún. 

Podobne to možno urobiť s šortkami, ktoré ste odfiltrovali už len z princípu. A dokonca aj na tričko je možné korálky alebo perličky našiť, aby ste z neho vykúzlil nový model, ktorý budete nosiť s ohromnou radosťou! 

Čo sa týka ďalších kúskov, môžete skúsiť batikovania. Batikované môžu byť nielen tričká, ale tenisky, ktoré ste mali špinavé a špina nešla umyť. 

Skúste textilné techniku zvanú patchwork 

Ďalšie v poradí môže byť takzvaná technika patchwork. Viete, o akú techniku ide? Patchwork je textilná technika, pri ktorej sa využívajú staré látky či kúsky oblečenia, z ktorých sa šije nové oblečenie. Skrátka sa staré kúsky recyklujú a ľahko sa z nich zošívajú iné kúsky, ktoré sa síce väčšinou nedajú nosiť, ale za to poslúži v domácnosti ako dekorácia. 

Textilné technikou patchwork sa môžu vytvoriť obliečky na vankúše, deky alebo prikrývky či prestieranie na jedálenský stôl. Túto textilné techniku poznali už aj naši predkovia, vyskúšajte to s ňou tiež. Budete prekvapení, ako jednoduché to je a ako krásne výrobky dokážete vyrobiť.