Vyberáme svadobné kvety

Blíži sa váš deň D? Potom sa určite snažíte dotiahnuť všetko k úplnej dokonalosti. Chutíte jednotlivé pokrmy, ktoré budete na svadbe podávať, tiež vyberáte ideálne svadobné šaty. A nakoniec nesmiete zabudnúť na výber vhodnej svadobnej kvety. Kvety všeobecne sú neoddeliteľnou súčasťou svadby a ich podcenenie sa nevypláca. Zatiaľ čo v prípade boho svadieb sa dáva prednosť lúčnemu kvetu, pri romantických svadbách sa uprednostňujú klasické ruže. Aby ste ale vybrali presne také kvety, ktoré doladia vašu inak dokonalú svadbu, máme pre vás niekoľko rád a tipov.

Inšpirujte sa

Nemáte vôbec žiadnu predstavu, ako by kvetinová výzdoba alebo kvetina, ktorú budete držať v rukách, mala vyzerať? Potom je načase sa najskôr inšpirovať. Samozrejme internet je plný inšpirácií, preto prejdite svadobné weby alebo portály plné svadobných fotografií. Ešte lepšie je však prejsť sociálne siete a nájsť nedávne svadby influencerov, ktorí majú svoje veľké dni úplne vyšperkované.

Inšpiráciu však môže zbierať aj na svadbách, na ktorých ste boli v minulosti. Aj vaši kamaráti predsa môžu mať vkus.

Sezónne kvety stoja za zváženie

Chcete sa trochu odlíšiť od všetkých ostatných svadieb? Čo tak vybrať si kvet, ktorý sa bude skladať iba zo sezónnych kvetov? Pre každý mesiac, respektíve pre každé ročné obdobie sú typické trochu iné kvety, preto zapátrajte alebo sa spýtajte vašej obľúbenej kvetinárky. Tá vám určite poradí. Avšak počítajte s tým, že ak sa rozhodnete pre sezónne kvety, budú drahšie ako tie, ktoré sú dostupné po celý rok.

Stanovte si cenovú hranicu

S predchádzajúcim bodom sa spája ďalší bod, a síce stanovenie cenovej hranice. Pokiaľ nemáte neobmedzený cenový rozpočet, na kvetinovú výzdobu máte vyčlenenú len konkrétnu sumu. Pokiaľ tomu tak naozaj je, výrazne sa vám zúži ponuka, z ktorej si potom vyberte to, čo vám vyhovuje a čo sa k štýlu vašej svadby najviac hodí.