Šaty sa nosia aj na zimu. Aké sa radí medzi trendy?

Nájsť vyhovujúce šaty, ktoré sa žene dostanú do stredu pozornosti je niekedy trochu ťažké. Aj preto sa ponúka inšpirácia z aktuálnych módnych trendov, ktorá zhŕňa to najlepšie, čo je na trhu teraz k dostaniu. A keďže koniec leta neznamená, že by sme sa so šatami museli rozlúčiť, ponúka sa otázka, čo konkrétne zaobstarať do svojej zbierky?

Trend mini dĺžky

Mini alebo maxi – dva dĺžkové extrémy, okolo ktorých sa súčasná móda točí. V prípade, že premýšľate nad kúpou nových šiat o svoje zbierky, pozerať by ste sa mali práve buď po mini, alebo po maxi dĺžke. Aj keď by na zimu dávala väčší zmysel maxi dĺžka, mini môžete ľahko skombinovať s pančucháčmi alebo čižmami nad kolená. A tak je v hre aj mini alternatíva.

Hľadajte ideálne také, ktoré sú farebné a pestré. Tohtoročné chladné mesiace nebudú pochmúrne po módnej stránke. Naopak. Ich farebnosť a pestrosť nebude poznať medzí. Keď navyše mini šaty doplníte napríklad aj pestrou kabelkou, zaujmete sa stopercentnou pravdepodobnosťou.

Keď je zima, tak dlhý rukáv

Pokiaľ vám predsa len nie sú mini šaty po chuti, môžete staviť na alternatívy s dlhým rukávom. Tie budú počas zimy v popredí. Namiesto romantických šiat z recyklovaného materiálu však dajte prednosť úpletovým modelom, ktoré pekne sedia na telo a ktoré vás zahrejú v prípade, že sú vyrobené z prírodných tkanín.

Navyše tento typ šiat sa hodí prakticky pre akúkoľvek príležitosť. Stačí ich zladiť len s adekvátnymi, zodpovedajúcimi doplnkami.

Zavinovačky pre všetky typy postáv

Chcete nosiť šaty, ale vaša postava je výslovne proti? Nemusíte sa vidiny krásnej róby vzdávať, stačí nájsť jeden jediný typ, ktorým sú zavinovacie šaty. Rovnako ako košeľové lichotia ako ženám s väčším alebo menším poprsím, tiež zamaskujú aj širšie boky, pretože upútajú pozornosť na vaše prednosti.

Opäť je vhodné dať prednosť farebnému vzoru, ale pokiaľ vás to ťahá skôr k neutralite, tá je nadčasová a nikto nebude mať nič proti.