Nech na vás choroby nemôžu, posilnite svoj imunitný systém

Keď na okno klope zima, všetci veľmi dobre vieme, čo to znamená. Spoločne so zimou totiž prichádza aj nespočetne veľa najrôznejších baktérií a vírusov, ľudia trápia vo veľkom prechladnutí alebo vážnejšie choroby. Pokiaľ človek neposilňuje svoj imunitný systém, potom ho hneď skolí prvý bacil, ktorý mu zazvoní na dvere alebo ktorého stretne na rohu domu. V prípade, že tento rok nechcete preležať ani deň, odporúčame si svoj imunitný systém rapídne upevniť. Prezradíme vám, ako na to.

Imunitný systém samozrejme môžete posilniť rôznymi spôsobmi. Môžete to skúsiť s otužovaním, avšak nie každý je taký odvážny na to, aby si z horúcej sprchy urobil ľadovú. Tiež to ide pravidelným vetraním, na čo sa ani počas zimy nesmie zabúdať, ale samozrejme existuje ešte niekoľko tipov, ako imunitný systém upevniť tak, aby ho nedobyl žiadny vírus ani baktérie.

Doplňte si céčko

Vitamín C je známy tým, že zvyšuje obranyschopnosť človeka a že tiež posilňuje imunitný systém. Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí ho práve dvakrát nekonzumovali, mali by ste to napraviť. Okrem toho, že posilní váš imunitný systém, vie tiež zabraňovať vniknutiu rakovinotvorných buniek alebo dokáže zmierniť symptómy ochorenia, ak ste už chorým človekom. Vitamín C nájdete v čerstvej zelenine, ale aj v ovocí, konkrétne v citrusových plodoch.

Hlavne dostatočne pite

Počas zimy ľudia cítia menší pocit smädu, a tak sa automaticky znižuje aj príjem tekutín. Lenže v zime by sme mali piť vodu trochu viac ako v lete. Pitný režim má totiž veľký vplyv na náš imunitný systém. Tekutiny napomáhajú k detoxikácii organizmu. Nemusíte piť samozrejme iba vodu z kohútika, ale tiež môžete piť napríklad bylinkové čaje.

Majte nohy v teple

Nie nadarmo sa hovorí, že všetky choroby idú od nôh. Preto základom nepreležanej zimy je len to, aby ste mali nohy v teple.