Prírodné prostriedky, ktoré pomôžu pri bolestivej a silnej menštruácii

To neobľúbené obdobie sa dostaví v každom mesiaci každej ženy. Reč je o menštruácii, ktorá je síce dôkazom toho, že nie sú ženy v inom stave, na druhú stranu je to týždeň, počas ktorého mnohé ženy doslova trpia. Zatiaľ čo niektoré ženy menštruáciu ani nevnímajú, iné ju cítia naozaj veľmi. Bolí ich neustále v bruchu alebo podbrušku, navyše je migréna sprevádzaná silnými výkyvmi nálad a migrénami, ktoré idú ruka v ruke so zvracaním alebo hnačkami. Namiesto toho, aby do seba ženy sypali prášky ako na bežiacom páse, je oveľa lepšie, keď siahnu po prírodných prostriedkoch, ktoré fungujú rovnako, ak nie ešte lepšie.

Takých prírodných prostriedkov, ktoré majú s bolestivou a silnou menštruáciou zatočiť, je skutočne veľa. Spomeňme si niekoľko z nich.

Semienka sú pomocníkmi

V poslednej dobe sa takmer do všetkého pridávajú semená. Či už to sú slnečnicové semienka alebo chia semienka, sú súčasťou jednotlivých pokrmov počas dňa. Pokiaľ však chcete uľaviť od bolestivej a tiež silnej menštruácie, oplatí sa staviť na sezamové semienka. Sezam je nielen skvelým doplnkom stravy pre ľudí, ktorí trpia chudokrvnosťou, ale tiež je to pomocník, ktorý pomôže ženám, ktoré trpia buď nepravidelnou, alebo silnou menštruáciou.

Koriandrové semienka zase slúžia na liečbu silného krvácania počas menštruácie. Stačí, keď jednu lyžičku koriadrových semienok povaríte s dvoma šálkami vody, potom nápoj vo vlažnom stave vypijete.

Maliník je tiež pomocník

Už od pradávna sa v ľudovom liečiteľstve užívajú lístky maliníka, ktoré prinášajú úľavu hlavne pre ženský organizmus. Práve čaj tlmí kŕče, tiež pozitívne pôsobí na ženskú plodnosť a upravuje sliznicu. Jeho ďalšou schopnosťou je harmonizovať ženské hormóny či predchádzať vzniku zápalu vaječníkov.

Škorica nielen pre vianočné obdobie

S odchodom vianočných sviatkov sa mnohí ľudia rozlúčili aj so škoricou, čo bola chyba. Škorica totiž môže každej žene čo mesiac pomôcť pri menštruácii. Škorica totiž dokáže znížiť bolestivé menštruačné kŕče.