Šatka ochráni krk pred chladnejšom jarou

Jar je presne to obdobie, ktoré sme tak dlho a nedočkavo očakávali po krutej zime. Už nikoho nebavilo také množstvo snehu a nekončiaci zima. Navyše vďaka poľadovice sme si nenatloukli len auto, keď sme išli do práce, ale aj nos, keď sme do auta nasadali. Tohtoročná zima sa teda jednoznačne radila k tým najkrutejším a potvrdí to určite tiež rekordne nízke teploty, ktoré nám siahali až do mínus tridsať stupňov Celzia. Ono však čoskoro prišlo to jar, za čo sme určite všetci vďační. Začiatok marca však nebol zrovna o teplom počasí a slniečku, ale skôr o daždi a priemerne vysokých teplotách. Koniec tohto mesiaca sa však nádherne vyhupol a ukázal sa v celej svojej paráde. Teploty už dosahujú krásnych dvadsiatich stupňov nad nulou a slniečko nám vždy skvele svieti. Napriek tomu rána a chladné večery nie sú ešte úplne ideálne k tomu, aby sme si dovolili chodiť bez bundy či ľahkého kabátu. Veľakrát nás však nespasí bunda, ale skôr šatku, ktorý si ľahko oviažeme okolo krku.

Huňatou šál vystriedal ľahký šatku

Už samozrejme nie je obdobie, počas ktorého by ste museli nosiť huňaté šály, ktoré vám nezakryjú iba krk, ale aj veľkú časť vašej tváre. Teraz ste tento moderný kúsok mohli vystriedať za ľahkú šál, ktorá vám zahreje krk najmä počas chladných rán. Našťastie nie sú práve objemné, a tak keď bude počas popoludnia svietiť slnko naozaj veľa a teploty budú dosahovať ešte vyšších teplôt, ľahko ho schováme do kabelky. Našťastie je väčšina šatiek z takého materiálu, ktorý sa nekrčí, a tak ho teda s čistým svedomím môžete zmuchlat do malinké kabelky.

Okrem iného sa navyše jedná o skvelý doplnok, ktorý sa stal v poslednej dobe populárne najmä k formálnemu štýlu. Ak teda milujete poltopánky alebo lodičky, košeľu a úzke nohavice, na krk si jemne priviažte aj menšie nie moc výrazne farebný šatku. Ten vám totiž skvele doplní celý look. Nebojte, nebudete vyzerať ako letuška, ale ako dáma, ktorá vie čo je luxus a podľa vzhľadu si ho očividne môže aj dovoliť.