Aké topánky nie sú vhodné do snehu?

Je tu opäť obdobie plné snehu. Počas zimy sa tešíme na mnoho osláv a sviatkov. Samozrejme sa najviac tešíme na vianočné sviatky, ktoré sú vždy o pokoji, pohode, o jedle a tiež o nekončiacim maratóne rozprávok, ktorý sa vysiela v televízii. Okrem toho je zima taky o silvestrovskej noci, ale samozrejme aj o perfektnom valentínskom rande. Na každú takúto zimné udalosť je však potrebné sa dobre obliecť. Zima sa všeobecne nesie v chladnom duchu, preto o teplé oblečenie nemôže byť núdza. Okrem teplého oblečenia je taky treba mať aj správnu obuv, ktorá vás nielen zahreje, ale do ktorej vám ani nebude tiecť. Bohužiaľ na pultoch obchodov dnes a denne predávajú hneď niekoľko nevhodných topánok do snehu, ktoré skutočne nemajú vlastnosti, aby snehu odolali. 

Je škoda, že v obchodoch nenapíše, aké topánky nie sú do snehu vhodné, ale je napokon len na nás, čo vlastne na nohách budeme nosiť. Pokiaľ s obuvou nebudete dostatočne spokojní, kúpite si iné. Napríklad teenageri chodí celú zimu v teniskách, ale to je len z toho dôvodu, že sa im to skrátka páči. Bohužiaľ si tak miesia na nejakú vážnu chorobu. 

Poďme si teda teraz spomenúť, aké topánky sa nehodia do snehu. 

1) Tenisky, botasky 

Keď sme spomenuli tie teenagerov, treba ich spomenúť ešte raz. Obvykle z čistého frajerství nosí tenisky alebo botasky celú zimu, bohužiaľ táto obuv je do zimy úplne nevhodná. Nie je ani teplá, a navyše ľahko premoknú, teda sa chladný roztopený sneh dostane až k nohám. Ponožky sú navyše taky hneď mokré, teda si skutočne zarábame minimálne na prechladnutie. 

2) Semišové topánky 

Aj keď sa vo veľkom predávajú v obchodoch s obuvou, napriek tomu sú do snehu nevhodné. Väčšinou sú z tohto materiálu vyrobené čižmy, ktoré sú dĺžkovo až nad kolená, čo znamená, že sa hodí hlavne k šatám alebo k sukniam. Semišová obuv je však všeobecne do snehu nevhodná, pretože keď sa zmáča, zostanú na topánke nepríjemné škvrny, ktoré potom nejdú dole. Navyše často topánky premoknú až k nohám, čo nám opäť môže privodiť minimálne prechladnutia.