Tmavšie odtiene pre sychravý podzim

Kdo vie, ako to bude s letnou podzimom. Meteorologové dokonca priznávajú, že po počiatku nemuseli byť ani památky. Prý zo štyroch období môže stať iba dvoma, a to v lete a zimou. Pomalu precházející teploty už nebudú. Prý sa bude skákat z troch do troch stupňov Celsia. Ale teraz nie je potrebné o tomto premýšľať. Stále si v sebe zachovajte krásu farebného podzimu. Mysleme na pestrú zmenu listov stromov, ktoré tlmia slnečné lúče a na preteky drakov so svojimi rašelinistami. 

Podzim v sebe nese aj zmenu šatníka. Musíme sa pripraviť na chladnejšie dny, ktoré určite prídu do polovice septembra. Je potrebné zakúpiť dobré vrecko a šály okolo krku, aby nás nepostihla žiadnu chorobu. Dbejte tiež na džíny. Šortky už schovať až na teplé jar, ne-li až na leto. Holá klenba ešte jdou. Na nich nie taková zima nebude. 

Čo prevažne mladí ľudia (hlavne teenageři) hodnotí, že si budú môcť veľmi užívať svoje obľúbené tenisky. Conversky, Roshe Runky či Airmaxy sa na ulici zase uvidíte v hojnom počte. Žabky, baleríny a sandále sa opäť pýšia väčšou hĺbkou našich botníkov. 

V móde je však potrebné sledovať nielen najnovšie trendy kousky, ktoré sa objavia na módnej diaľnici. Taktiež musíme dbať na farby, ktoré sú dané obdobie „in“. Chladnejšie a šetrnejšie počasie si vyžaduje zmenu farby. Leto sa prece neslo v pestrých a živých farbách, pri podzimu s nimi ale ťahalo. Raději sa sústřeďte na obľúbenú stiesňujúcu černú, ktorú ste v lete nepostrádali. Zamerajte sa na tmavšie odtiene a nechajte prejsť znovu horčicovito žlté, bordó alebo tmavo hnedé a modré. 

Také sa zamerajte aj na doplnky rovnakých farieb a tiež na líčenie. I to v sebe nese najnovšie trendy. Výrazne červené rty zase opúšťajú svoju smetu, ale vrátia sa znovu do tmavých odtieňov rúžov – hlavne bordó, červená a fialová farba. Často sa stretnete s hnedou farbou na rtech – aj táto farba je prijateľná.