Saténové obliečky do každej spálne

Spánkom trávime až tretinu svojho života, preto je dôležité, aby sme spali kvalitne. Istou mierou sa na kvalite nášho spánku podieľajú matrace aj obliečky, do ktorých navlečieme periny a vankúš. Pri výbere posteľnej bielizne dbáme predovšetkým na to, aby nehrýzli a nesvedčilo, aby naša noc nebola skôr prebdená ako prespaná. Trefou do čierneho sú saténové obliečky, ktoré sa pýšia skvelými termoizolačnými vlastnosťami.

Dobré vetranie aj ochrana pred chladom

Posteľná bielizeň musí spĺňať mnohé. Okrem spomínaných vlastností by nemalo postrádať dobré vetranie a malo by byť tiež dostatočnou ochranou pred chladom, ale aj pred prehriatím. To napokon spĺňa satén na výbornú vďaka už spomínaným termoizolačným vlastnostiam.

Mnohí ľudia sú toho názoru, že v saténe je príliš horúco. V skutočnosti sa hodí pre každé ročné obdobie, pretože v lete vie príjemne chladiť, v zime zase dostatočne zahreje. Často sa o saténe tvrdí, že je to takzvané univerzálne oblečenie, ktoré nemusí žiadny mesiac ležať v skrini.

Ľahko sa udržuje

Ponúka sa otázka, ako satén prať, respektíve ako ho udržiavať, aby čo najdlhšie zostal v novom stave. Opäť medzi ľuďmi koluje domnienka, že satén vyžaduje extra starostlivosť, ale nie je to tak. Stačí ho prať na štyridsať stupňov Celzia. Len teda vypnite žmýkanie, aby sa vám zbytočne nepokrčil. A tiež sa uistite, že sa v bubne práčky nenachádzajú žiadne drobné predmety, ktoré by mohli posteľné obliečky nenávratne zničiť.

Šetrné k pokožke

Čo je zaujímavé, tak že satén je skutočne šetrný k ľudskej pokožke a pleti. Nejedno obliečky (najmä bavlnené) spôsobujú vrásky, ak sa spia na bruchu (tvár je pri spánku nepekne zrolovaný a pokrčený). Po saténu však koža krásne kĺže čiže sa vyhnete jemným líniám tiahnucim sa pleťou.

A čo vy, už ste vyskúšali príjemnosť, ktorú satén prináša do spálne?