Ako prevoňať celý byt?

Skúste si vybaviť, aké príjemné pocity vás zalejú, keď lúpete citrusové plody uprostred kuchyne. Miestnosť sa okamžite zaplní čerstvou vôňou, a to samozrejme blahodárne pôsobí aj na vašu náladu, ktorá hneď poskočí nahor. Nie je teda škoda, že takto príjemná chvíľa netrvá dlhšie a vôňa pomerne rýchlo zmizne?

Ponúka sa preto otázka, ako si tento príjemný pocit v miestnosti uchovať a zároveň s tým zamedziť prítomnosti rôznych odpudivých pachov. Nasledujúci trik zaistí, že citróny uvoľnia do ovzdušia maximálne množstvo vonných látok z kôry aj buničiny!

Ako pomocou citróna prevoňať celú miestnosť?

Stačí iba šťavnatý citrón nakrájať krížom (bez poškodenia spodnej časti šupky) a potom ho posypať soľou alebo sódou, na ktorých by ste rozhodne nemali šetriť. Čakáte, akú úlohu bude nasledovať? Dámy a páni, to je úplne všetko! Potom už ho stačí iba umiestniť v kuchyni na vhodné miesto. Tento trik sa dá využiť v každej miestnosti, a dokonca aj na umiestnenie do chladničky je úplne skvelý. Skrátka môžete za pár korún osviežiť každú časť vášho bytu sladkou citrónovou vôňou, ktorú si nebudete môcť vynachváliť.

Čím sú citróny také výnimočné a na čo sa ešte dajú využiť?

Citróny sú všeobecne vyhlásené pre svoje antibakteriálne účinky a veľmi silnú a osviežujúcu arómu. Vďaka obom týmto vlastnostiam sa dajú citróny využiť na mnohé ďalšie účely. Ich šťava zmiešaná s tekutým mydlom sa stane zdatným pomocníkom pri čistení kuchynských skríň alebo chladničiek. Kyselina citrónová navyše dokáže zbaviť domácnosť mastných škvŕn a akýkoľvek povrch dezinfikuje.

Určite ale nezabúdajte citróny tiež konzumovať, pretože taká ranná voda s kvapkou citrónu dokáže príjemne naštartovať deň, a ešte ku všetkému blahodárne pôsobí na vaše zdravie. Ani pridaním do čaju rozhodne nič nepokazíte. Niekto dokonca dokáže zjesť samotný citrón bez toho, aby sa nad ním, hoci len trochu zaškeril. Možnosti sú skrátka rôzne.