Obdobie kabátov a búnd je tu. Čo sa tento rok dostáva do popredia?

Plavky a krátke topy môžeme zase po niekoľkých mesiacoch presunúť do skrine. Dôvod je prostý – prichádza chladnejšie ročné obdobie, počas ktorého sa musíme zababušiť do teplejších zvrškov. Tým sa však dostávame k jadru veci – o aké zvršky bude vlastne záujem, aké konkrétne svetre alebo saká či bundy sa dostanú do popredia a kvôli čomu by sme v obchodoch mali nechať rovno majland?

Vesty sú znova späť

Spomínate si na dobu pred niekoľkými rokmi, kedy sa vo veľkom nosili vesty? Chlpaté, spravidla na vkusných košeliach alebo blúzkach. Potom sa na nejaký čas dostali do ústrania a záujem vzrástol zase o niečo iné. Teraz sa však práve vesty znova hlásia o slovo, aj keď v trochu inom prevedení, než aké si pamätáme z minulosti.

Konkrétne sa do popredia dostávajú vesty kabátové, ktoré sú v mnohých rôznych podobách. Aj keď môžu byť z umelého kožúšku, oveľa väčší záujem je o prešívané alternatívy, ktoré sa trochu podobajú klasickému pracovnému odevu (sú totiž takto strihané).

V prípade tohtoročných viest sa nebojte použiť opasky, ktoré dokonale podčiarknu pás a zvýraznia tým typické ženské krivky.

Baránok zostal v móde

Ku koncu minuloročnej zimnej sezóny sa svetu ukázali baránkové alternatívy búnd. Inými slovami to boli bundy, ktoré boli z kože, ale vo vnútri sa nachádzali zateplené napodobeniny baránkov. Táto ideálna zimná kombinácia chrániaca nás pred chladom sa presunula aj do tohto roku a aj v tohtoročnej sezóne bude tým, čo sa bude nosiť.

Čiže ak ste po nich vlani pokukovali, ale nestihli ste si ich kúpiť, teraz máte možnosť. Siahnite však po dlhých variantách, ktoré sú o niečo vkusnejšie.

Keď bunda, tak po otcovi

Tohtoročnú zimu ovládnu takzvané oversized bundy, ktorým sa tiež inak hovorí jednoducho a jednoducho – bundy po otcovi. Deväťdesiate roky ešte dávno nie sú preč, o čom svedčí aj tento trend, ktorého sa návrhári ešte nejaký ten piatok rozhodne nevzdajú. Pokiaľ sa v skrini otecka nejaký taký skvost skrýva, nebojte sa ho vytiahnuť.