Pestrofarebnosť sprevádza leto

Pestrofarebnosť sprevádza létoRok má štyri ročné obdobia – jar, leto, jeseň a zimu. Tento fakt je všeobecne známy, deti sa ho učia v školách a je to často to prvé, čo si zapamätajú. Podľa meteorológov však svet speje k tomu, aby už žiadny jeseň ani jar nebolo. Teploty si z nás robia totiž srandu. Najskôr všetko začína poriadnu arktickú zimou, kedy teploty dosahujú svojich rekordov (tento rok sa nameralo dokonca mínus tridsaťštyri stupňov Celzia, čo je úplne neuveriteľné). Po odmäku však nemá prísť postupné otepľovanie. Počasie nás hneď (už v polovici marca) zavedie do saharských horúcich ročného obdobia zvanej leto. Meteorológovia varujú, že sa za pár rokov už nemusíme vôbec dočkať prebúdzajúcej sa prírody na jar a sfarbenie sa listov na jeseň. 

Holt – nemôžeme s tým nič robiť, len to rešpektovať. Ak po tuhej zime prídu naozaj neočakávane vysoké teploty, možno by sme už teraz mali začať premýšľať nad svojím šatníkom. Čo sa bude nosiť a aké farby budú dominovať? 

  • Sústreďtesa na výraznosť 

Mdlé odtiene najrôznejších farieb sa už skrátka nenosia. V lete sa ich nedočkáte snáď na žiadnom kúsku oblečenia. Preferovať sa budú sýte odtiene, najmä pestro červená, žltá alebo kráľovsky modrá. Účelom týchto farbičiek je zviditeľnenie nositeľky a tiež ukázanie na to, že je leto. Toto ročné obdobie je predsa plné farieb! 

  • Tmavéodtienesi ponechajte na mrzutý jeseň 

Tmavšie odtiene farieb ako pri oblečení, tak u kozmetiky (napríklad obľúbených rúžov) nechajte až na sychravú jeseň. Opäť vytiahnite predovšetkým sýto červený rúž a veselé farby. Čiernu samozrejme vypustite zo svojho šatníka. Nielen, že sa k letu nehodí, ale aj priťahuje slniečko. O nadmerné potenie však najskôr nikto nestojí. Iste bude stačiť to, čo zažijete v mestskej hromadnej doprave. Myslí sa tým veľa ľudí, ktorí nevedia používať dezodorant či ktorí nevedia pootvoriť okienka v električke. S jasne výraznými farbami navyše dosiahnete to, že fľaky od dezodorantov nepôjdu vidieť (o čiernych kúskov oblečenia sa toto povedať nedá).