Dva fungujúce tipy, ako odstrániť škvrny od potu z bielych tričiek

Všetci to poznáme – kúpime si nové biele tričko, nosíme ho pomerne často, pretože sa nám páči, navyše biele tričko sa hodí k čomukoľvek a je možné z neho vytvoriť nádherné outfity, s ktorými zažiarime. Avšak pri dlhodobom používaní sa stane, že pot krásnu bielu látku prepije a vznikne pod pažou nepekná žltá škvrna, s ktorou si neporadí žiaden prací proces. Našťastie existujú spôsoby, ktoré si žltou škvrnou poradia. 

Na internete nájdete oveľa viac tipov, ako sa žltými nepeknými škvrnami bojovať, lenže mnohé odporúčané tipy sú neefektívne, nezaberajú, dokonca tričko ešte viac zničí. Vyskúšali sme preto tie, ktoré sa hrali na osvedčené a fungujúce, a vybrali sme dva tipy, ktoré si stopercentne so škvrnami od potu poradia. 

Poznáte mydlo zvané „JELEN“? 

V drogériách, ale aj v bežných hypermarketoch alebo supermarketoch môžete naraziť na drobné mydlo zvanej „JELEN“. Jedná sa o mydlo, ktoré nevonia nijako aromaticky, ale v boji proti akýmkoľvek škvrnám je neporaziteľné. 

Obľúbili si ho najmä mamičky batoliat, ktoré nechcú vyhadzovať každý kúsok oblečenia, ktoré dieťa za deň zašpiní. Jeho silu však objavili aj gazdinky v domácnostiach, ktoré spoločne s jeleňom čistí zašednuté záclony. A samozrejme tiež si zázračné mydlo, ktoré stoja pár korún, poradí aj so zažltnutými škvrnami od potu. 

Používa sa tak, že sa dané oblečenie namočí, následne sa vyperie mydlom a potom sa ešte mokré hodí do práčky, kde sa vyperie na bežný prací cyklus. Po vybratí bielizne z pračky sú biele tričká zase biela po celej svojej dĺžke. 

Skúste to s citrónovou pastou 

Skvelý pomocníkom proti zažltnutými škvrnám je tiež citrónová pasta, ktorá sa skladá z citrónovej šťavy a sódy. Keď sa obe veci zmiešajú, vznikne pasta, ktorá sa nanáša na namočenú žltkastú škvrnu. Nechá sa pôsobiť pár hodín a potom sa tričko klasicky vyperie v práčke. Podobne pôsobí zmes aj na zašednuté záclony.