Čo robiť pred cvičením, aby boli vidieť výsledky

Ak ste často vo fitku a stále nevidíte výsledky, je potrebné okrem samotného cvičenia nepodceniť ani prípravu. Keď už cvičíte, malo by to mať poriadne výsledky a byť naozaj efektivní.Nezáleží ani tak na tom, či cvičíte najmä preto, aby si oddýchla najmä hlava, dopriali ste si endorfíny, alebo aby ste zhodili pár kíl, všetci totiž chceme, aby ten náš čas strávený v posilňovni stál naozaj za to. Keď už na samotné cvičenie teda príde, je potrebné vedieť, čo robiť pred ním, pri ňom aj po ňom. Určite plánujte a nájdite si svoju najvhodnejší čas na vaše cvičenie a cvičte pravidelne. Mnoho športových profesionálov odporúča najmä cvičiť ráno, pretože tak dobre naštartujete svoj metabolizmus. Kalórie potom tiež spaľujete počas celého dňa. Cvičenie už ten deň máte za sebou a nemôžete sa vyhovárať na váš dlhý pracovný deň či ťažký obed. Ak nie ste ranné vtáča, najdôležitejšie je pravidelnosť a plynulá aktivita.

Naťahujte a štartujte zľahka

Nezabudnite sa vždy pred cvičením pretiahnuť, vyberte dynamický strečing, kedy sa pritiahnete k nohe a dôjde k pretiahnutie zadnej strany stehna, teda hamstringy. To opakujte niekoľkokrát. Svaly si dobre zahrejete, pretože tým predídete ich zranenia a nebudú vás po cvičení tak bolet.Zahřát sa predtým, než začneme telo namáhať, je veľa dôležité s našim stúpajúcim vekom. Svaly postupne stráca rýchlu schopnosť prispôsobovať sa všetkým podmienkam a svoju schopnosť regenerácie. Používajte foamroller, čiže penový valec, ktorý je medzi trénermi veľmi obľúbený. Možno ich použiť terapeuticky na uvoľnenie stresu, ale aj pre vaše telo pre cirkuláciu krvi a stimulácii lymfatického systému.Pěnový valec pred cvičením svaly prebudí a pripraví na pohyb.

Jedlo i pitie s rozumom a doplnok stravy

Názory na to, či pred športom jesť, sa dosť líšia. Nové štúdie ukazujú, že vhodný výber jedla pred cvičením, budete mať lepšie športové výsledky. Niečo ľahkého a nutrične hodnotného sa hodí. Vyberajte sacharidy a bielkoviny, ako kura, rybu či grécky jogurt so sladkou zemiakom, ryžou alebo napríklad fazuľou. Je potrebné vypiť 2 až 3 poháre vody pár hodín pred plánovaným cvičením, aby ste potom boli v jeho priebehu dostatočne hydratovaní. Kávupřed cvičením vypiť môžete, pekne vás to nakopne a cvičenie vám pôjde oveľa lépe.Zkuste tiež doplnok stravy, ktoré sa používajú pred cvičením pre dodanie energie, obsahujú kofeín, a preto vás nabijú energiou. Je to bezpečná a efektívna metóda, ako si cvičenie užiť.